Objednávky komponentů Huawei na nové smartphony se velmi brzy zvětší

Poté, co se americká vláda rozhodla zmírnit omezení obchodu na Huawei, dodavatelé hardwaru se opět připravují na nové kontrakty od druhého největšího výrobce smartphonů na světě.

Donald Trump

Podle industriálních zdrojů by měly být zakázky IC společnosti Huawei na nové modely smartphonů, které budou vydány v druhé polovině roku 2019, brzy opět zrychleny díky uvolnění amerického obchodu. uvedl Digitimes.

Další zdroje průmyslu uvedly, že tchaj-wanské backendové domy a dodavatelé substrátu COF pocítí objednávky od Huawei v červenci nebo srpnu.

Známý analytik nedávno předpověděl, že Huawei dodá do tohoto roku více než 260 milionů zařízení, protože společnost plánuje zvýšit podíl ve svém dodavatelském řetězci po změnách provedených v zákazu Huawei.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei do „Seznamu subjektů“ který je zakázáno obchodovat s USA.  Ať už se jedná o nákup komponentů nebo softwaru od amerických firem nebo dodavatele technologií vytvořených v USA.

Seznam firem zahrnuje dodavatele čipů Intel, Qualcomm, Broadcom, Micron, ARM a další, které přestaly dodávat nové dávky komponentů společnosti Huawei po omezení obchodu a jejich podíl na trhu začal klesat.

Následně, 29. června, americký prezident Donald Trump oznámil, že Huawei může obnovit nákup amerických technologií. Trumpovy připomínky přinesly radost hlavně Huawei dodavatelům.

Podle nedávné zprávy budou USA vydávat další licence firmám, které chtějí prodat zboží společnosti Huawei, a toto udělování licencí se může uskutečnit v červenci nebo v srpnu 2019.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.