Očekává se, že obchodní vztahy mezi USA a Čínou zůstanou na bodu mrazu

Po setkání mezi americkými a čínskými představiteli v Japonsku minulý měsíc Trump oznámil, že je ochoten lehce ustoupit a omezí omezení, která uvalil na Huawei. To ovšem nestačí Číně, aby pokračovala v obchodních jednáních na vysoké úrovni.

Obchodní jednání mezi dvěma velkými ekonomikami jsou zasažena nesouhlasem nad Huawei a pokrok v obchodních jednáních zůstane minimální, dokud se USA nerozhodnou odstranit Huawei z černé listiny, uvedl WSJ.

V květnu, americké obchodní oddělení přidalo Huawei na černou listinu, která brání společnosti od nákupu amerického zboží, s odvoláním na to, že společnost představuje hrozbu národní bezpečnosti.

29. června oznámil Donald Trump lehké ustoupení od omezení na Huawei, což společnosti umožnilo znovu zakoupit technologie v USA.Po oznámení Trumpa oznámil představitel Bílého domu, že vláda Huawei z černé listiny neodstraní, ale bude mu poskytnuta další licence na nákup technologií, které jsou široce dostupné a ne citlivé v oblasti případného úniku špionážních informací.

Povolené položky navíc projdou vysokou mírou inspekcí a výsledek tohoto Trumpova slibu o uvolnění obchodování s Huawei se stal pouhým „prázdným slibem“ ze strany amerického prezidenta. Který stále používá Huawei jako rukojmí k vyřízení dobré obchodní dohody s Čínou.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.