Odhad globálního trhu s 5G smartphony v roce 2020, jak si povede Huawei?

Odvětví smartphonů již míří do éry řízené sítí 5G. Ve skutečnosti se předpokládá, že rok 2020 bude rokem 5G chytrých telefonů, přičemž se očekává, že téměř všichni výrobci uvedou na trh alespoň jeden 5G telefon. Nedávný graf ze společnosti Counterpoint Research naznačuje, přibližné prodeje a postavení na trhu v roce 2020 ohledně 5G zařízení.

Graf vývoje 5G

Graf předpokládá, že se Huawei a jeho značka Honor spojí, aby získalo Huawei vedoucí postavení v prodeji chytrých telefonů 5G. Očekává se, že po Huawei bude následovat Apple, který by měl příští rok vydat svůj první 5G telefon. Dále se očekává, že společnost Samsung bude na třetím místě, zřejmě se ale můžeme těšit na novou vlnu telefonů s 5G od korejských technologických gigantů více. Vypadá to, že společnost Samsung uvolní také modely střední třídy s 5G, kromě své vlajkové lodi.

Dceřiné společnosti OPPO a Vivo uzavřeli prvních 5 míst žebříčku, zatímco se očekává, že Xiaomi se umístí na 6. pozici. Očekává se, že společnosti LG, OnePlus, Google a Motorola získají výrazně menší podíl na trhu 5G, než se původně čekalo.

Podle odhadů to vypadá, že globální dodávky smartphonů 5G v roce 2020 překročí 270 milionů kusů. Výzkumná společnost rovněž uvádí, že míra vzestupu 5G mobilních telefonů vzroste z přibližně 1% v roce 2019 na více než 15% v roce 2020.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.