Okopíroval Honor systém HarmonyOS? Nejnovější Magic UI 6.0 vypadá jako jeho čistá kopie

Systém Magic UI 6.0 / Zdroj fotografie: Honor

Honor nedávno představil software Magic UI 6.0, který je podle Honoru založen na nejnovějším Androidu 12. Honor dříve spadal pod společnost Huawei, ale z důvodu amerických sankcí bylo Huawei nuceno Honor odprodat. Proto je zřejmé, že tyto dvě společnosti mají k sobě velmi blízko.  

Magic UI 6.0 je nejnovější software, který Honor představil při představení skládacího smartphonu Honor Magic V.  Ihned po odhalení nového systému vzniklo však několik otázek, protože to vypadá, že Honor zkopíroval Magic UI 6.0 z operačního systému Huawei HarmonyOS 2.0. Generální ředitel Honor, Zhao Ming, v této věci přišel s odpovědí všem kritikům, kteří si myslí, že Magic UI je pouhá kopie HarmonyOS.

Na okraji konference při uvedení Honoru Magic V, Zhao Ming odpověděl na některé otázky několika médiím. Jedna z nich je zvláště zaměřena na otázku s podobností s HarmonyOS, na tu Zhao Ming odpověděl, že Honor Magic UI 6.0 je operační systém a softwarový systém Honoru.

Šéf Honoru řekl, že Magic UI 6.0 má ve srovnání s Huawei HarmonyOS jinou filozofii a má svůj vlastní směr, kterým se bude v budoucnu ubírat. Zároveň se ihned ohradil proti nařčení, že Honor okopíroval HarmonyOS.

Co musíte vědět:

Přestože jádro Magic UI 6.0 je založeno na Androidu 12, jeho uživatelské rozhraní obsahuje widgety, úryvky a většina uživatelského rozhraní je totožná s operačním systémem HarmonyOS. Je snadné posoudit podobnosti mezi oběma těmito softwarovými systémy.

Huawei a Honor:

Po velkém rozdělení mezi tyto dvě firmy v roce 2020 se Huawei a Honor vydaly oddělenými cestami. Jakmile se Honor oddělil, tak si založil svůj dodavatelský řetězec a získal přístup k zakázaným součástem, které byly zakázány pro Huawei. Společnost si ponechala většinu svých zaměstnanců a Zhao Ming byl povýšen na generálního ředitele. Proto v současnosti uváděl na trh špičkový smartphone Honor Magic V.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.