Online tržní podíl Huawei a Honoru je větší, než mají Xiaomi, Vivo, Apple a OPPO dohromady ve třetím čtvrtletí v Číně

Společnost Counterpoint vydala zprávu o online prodeji chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2019 v Číně. Seznamu jednoznačně vede Huawei a jeho pod značka Honor. Kombinovaný prodej Huawei a Honor překročil celkový tržní podíl společností Apple, Xiaomi, OPPO a Vivo.

Podle průzkumu společnosti Counterpoint měl Huawei ve 3. čtvrtletí tržní podíl 26 procent a Honor měl tržní podíl 20 procent. Strategie duální značky umožnila Huawei představovat 46% podílu na online trhu. Xiaomi, Vivo, Apple a OPPO držely ve třetím čtvrtletí 2019 tržní podíly 14 procent, 10 procent, 9 procent a 5 procent. Tyto čtyři značky společně představují 38 procent online tržního podílu.

HuaweiSpolečnost Counterpoint tvrdila, že Huawei soustavně zaměřuje trh špičkových chytrých telefonů svými smartphony řady P a Mate. Prodej jejích špičkových telefonů neustále rok od roku roste. Huawei P30 a P30 Pro byly shledány jako jediný hlavní Android telefony v high-end smartphone v Q3 2019 v Číně. Kromě stěžejních produktů se také na online trhu setkaly s dobrou recepcí řady Nova 5, Enjoy 9 a Enjoy 9 Plus.

Honor se zaměřuje hlavně na mládež. Honor 9X je jedním z nejprodávanějších telefonů na online trhu. Telefony Honor 20 a Honor 20i jej ihned následují v prodejích v Číně.

Na začátku roku měl Xiaomi online tržní podíl 20 procent. Proto je jeho současný stav 14 procent výrazným poklesem. Vivo se umístilo na čtvrtém místě s 10 procentním podílem na trhu. V Q1 2019 měl Apple 9% podíl na online trhu. Ve třetím čtvrtletí se umístil na pátém místě se stejným podílem na trhu. Podíl OPPO na trhu je pouhých 5% v online prodeji je ve srovnání s hlavními značkami poměrně nízký.

Graf výzkumuCounterpoint je toho názoru, že Huawei, Honor a Apple budou hlavními vítězi podílu na online trhu Číny v Q4 2019. Strategie duální značky Huawei-Honor jim může umožnit, aby odpovídali za polovinu čínského online trhu. Příchod 5G telefonů na čínský trh na konci roku 2019 jistě pomůže při zvyšování prodeje smartphonů na čínském trhu.

Autor: Lukáš

Zdroj: Counterpoint

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.