Operační systém Huawei HarmonyOS 3.0 by měl být oficiálně představen v červenci

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Je to už pár let, co Huawei představil svůj vlastní operační systém s názvem HarmonyOS (v Číně také HongMeng OS), krátce poté, co vláda Spojených států zakázala čínskému gigantovi používat Android od Googlu a další technologie vyrobené v Americe.

Od spuštění HarmonyOS společnost aktivně prosazuje nové aktualizace s funkcemi pro vylepšení platformy. Aktuálně je systém ve verzi 2.0, nová zpráva nyní odhaluje informace o oficiálním představení chystaného HarmonyOS 3.0 během července tohoto roku. Následně nejpozději koncem tohoto roku by se měl rozšířit na další zařízení Huawei. Existuje však možnost, že oficiální oznámení tohoto nového softwaru by mohlo být učiněno o něco dříve.

Tvrdí se, že k oznámení by mohlo dojít někdy koncem druhého čtvrtletí tohoto roku. Očekává se, že čínský gigant bude mít konferenci během jarního festivalu, ale zatím není oficiálně známo, co by mohlo být představeno.

Vývojářský náhled Huawei HarmonyOS 3.0 byl společností vydán před několika měsíci, v říjnu 2021, na konferenci Huawei Developer Conference 2021. Pokračuje v inovacích ve třech klíčových oblastech – systémové architektuře, super propojení terminálů a jednorázovém vývoji. .

Vzhledem k tomu, že HarmonyOS je operační systém nové doby, lze jeho systémovou architekturu nasadit flexibilně, což umožňuje chytrým zařízením s různými pamětmi komunikovat ve stejném jazyce. V nejnovější verzi jsou k dispozici nástroje pro automatizaci nasazení a vývojáři mohou vybrat požadované komponenty na základě hardwaru pro dokončení sestavy operačního systému.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.