Operační systém Huawei přinese velké potíže pro Android, uvedl Strategy Analytics

Oficiální informace o vlastním operačním systému Huawei jsou zatím stále pod pokličkou a Hauwei zatím nevydal, žádné oficiální prohlášení o tom. Jak by měl systém vypadat nebo co nás v něm čeká.  Ale dobře známý analytik v oboru předpověděl, že OS Hongmeng bude mít značně negativní dopad na OS Android.

Podle průzkumníka trhu Strategie Analytics by americké omezení Huawei umožnilo společnosti zahájit vlastní proprietární operační systém koncem roku 2019 v Číně a od roku 2020 rozšířit na zámořský trh. Také operační systém oslabí dominanci Androidu na trhu mobilních operačních systémů.

„Ačkoli Android zůstane největším operačním systémem pro smartphony v rámci budoucnosti, jeho dominantní pozice bude podkopána novým operačním systémem Huawei, zejména v Číně.“ Říká výzkumník.

Android je zatím nejvíce dominantním mobilním operačním systémem, který ovládá více než 80% celkového trhu se smartphony, ale tento podíl na trhu je také podporován druhým největším výrobcem smartphonů na světě. A pokud zařízení Huawei odejdou z ekosystému Androidu bude to mít velké ztráty na akciovém trhu.

Podle předchozích zpráv společnost Huawei označila svůj operační systém pod názvem „Hongmeng“ v globálních organizacích duševního vlastnictví a bude podporovat různé platformy zařízení včetně smartphonů, tabletů, notebooků, přenosných zařízení, internetu věcí a dalších.

V současné době není k dispozici žádný přesný časový harmonogram pro spuštění operačního systému Hongmeng, ale očekává se, že by společnost mohla poskytnout průzkum na konferenci Developer 2019.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.