OS Huawei podporuje různá zařízení, která již fungují v Číně: řekl Ren Zhengfei

4. července zveřejnil časopis Frech „Le Point“ rozhovor se zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Huawei Renem Zhengfeim. Který se rozhovořil o obchodu a problémech společnosti s USA a také se rozhovořil o vlastním operačním systému společnosti.

HongMeng OS

Ren řekl, že operační systém Huawei je navržen tak, aby pracoval s různými zařízeními. A to se týká desek s plošnými spoji, síťových přepínačů, směrovačů, smartphonů a datových center.

V květnu společnost Huawei podala přihlášky ochranných známek pro „Hongmeng“ v rámci globálních organizací duševního vlastnictví a většina z nich uvádí stejné věci, které bude operační systém používán pro řadu různých zařízení, včetně smartphonu, tabletů, počítačů, přenosných zařízení, zařízení IoT a mnohem více.

„Operační systém bude mít latenci zpracování menší než 5 milisekund a řízení je přesné, což činí tento systém perfektním pro přizpůsobení pro Internet věcí (IoT) a Autonomní řízení. Budujeme například tento OS, aby bylo možné propojit všechna zařízení synchronně, to je to, jak se můžeme promítnout do inteligentní společnosti, “řekl Ren.

Na otázku, zda je operační systém lepší a rychlejší než operační systém Mac od Applu nebo Android od Googlu.  Odpověděl „velmi pravděpodobně“.

Nejzajímavější věci, které řekl, je, že operační systém již funguje v některých zařízeních v Číně. Ačkoliv nezmínil, zda hovoří o interním testování nebo otevřeném testování, protože včera jsme zjistili, že společnost provádí některé testy na operačním systému.

Po omezení obchodu uloženém USA na Huawei, Google a Microsoft musí znamenat obchodní pravidla, ve kterých přestanou prodávat své softwarové služby společnosti Huawei. To povede k zastavení systému Android a Windows společnosti.

Aby se Huawei připravil na takovou situaci, budoval svůj vlastní operační systém, o němž se poprvé zmínil generální ředitel Huawei, Yu Chengdong. Který odhalil, že společnost ho bude používat, pokud bude ze strany USA zakázaná možnost používat systém od společností Google nebo Microsoft.

HongMeng OS

Prozatím se jedná o spoustu užitečných informací od zakladatele společnosti a budeme se těšit na nové zprávy týkající se operačního systému Hongmeng.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.