„Otec“ Androidu vynalezl bláznivý smartphone

Vynálezce Androidu Andy Rubin zveřejnil fotografie a video chytrého telefonu s velmi neobvyklým tvarem ve tvaru „dálkového ovladače“. Zařízení má opravdu zvláštní tvar, který vyvíjí se svou společnost Essential.

GEM

Po téměř roce, ve kterém Rubin stál v křížové palbě, hlavně kvůli jeho chování v souvislosti s obviněními ze sexuálního zneužívání, se poprvé vrátil na Twitter a překvapil své fanoušky opravdu velkolepým vynálezem. Rubin ukázal zařízení, které nazývá „GEM“ a chce ho uvést na trh jako produkt nové generace společnosti Essential.

Rubin stále neuvádí žádné podrobnosti, ale samotné obrázky jasně ukazují, že nejednáme o normální smartphone. Místo zobrazení ve formátu 16: 9 nebo 21: 9 by měl „GEM“ snadno zvládnout poměr 30: 9 což je opravdu velmi nezvyklé. Bylo by možné si představit, že se jedná o obrazovku, která je uspořádána ve formátu 32: 9.Fotografie a videa také objasňují, že se zde nepoužívá normální Android. Místo toho se zdá, že se jedná o velmi vysoce přizpůsobené rozhraní a pouze několik navigačních prvků pouze připomíná Android. K úpravám by mělo nakonec ještě dojít, podle Rubinova „radikálně odlišného tvarového faktoru“ musí být celé uživatelské rozhraní silně předěláno.

Nový procesor Snapdragon a Android 10 pod kapotou?

Jako technický základ by mohl sloužit Qualcomm Snapdragon 730 Octacore SoC a Android 10 ale není to zatím zcela jasné.

Když zařízení otočíte tak na zadní straně je vidět jeden fotoaparát a přisvětlovací dioda. Zatím není znám žádný detail ohledně fotoaparátu. Dále také pod fotoaparátem můžeme vidět kapacitní senzor na otisk prstu.

Zařízení vypadá velmi úchvatně, ale osobně si nedovedu ho využívat místo klasického telefonu. Co si o tom myslíte Vy?

GEM

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.