Oznámeno datum představení Huawei Mate 30 5G a Mate X

Huawei Mate X

Tohle jsou bouřlivé časy pro Huawei. V květnu se prezident Trump rozhodl usadit Huawei na černou listinu, takže Huawei už nemůže obchodovat s americkými společnostmi. Výsledkem je, že společnost již není schopna zavést smartphony s operačním systémem Android. Ale problém jde dál, protože výrobci čipů, kteří s Huawei spolupracují a jsou z Ameriky se náhle stali zakázanými obchodními partnery.

Díky tomu je pro Huawei téměř nemožné vyrábět další chytré telefony. To platí i pro ostatní zařízení, jako jsou tablety a notebooky.  Teď si nejspíš říkáte, tomu už asi přeskočilo… Vždyť zákaz už byl přece zrušený. Tak co to píše…

   Ano byl zrušený… Jen sem Vás chtěl trošku polekat. 😉

Naštěstí se včera v noci do tmy objevil záblesk oslepujícího světla.

Huawei Mate X

Sankce Huawei mohou být zrušeny

Na summitu G20 prezident Trump oznámil svůj záměr uvolnit sankce. Huawei by stále nebylo dovoleno dodávat síťové vybavení vládním institucím v USA, ale zákaz zařízení, který nezahrnuje „národní bezpečnostní riziko“, bude zrušen, řekl americký prezident.

Ačkoliv ještě nebylo oficiálně sjednáno nic, vypadá to pro čínského výrobce smartphonů trochu příznivěji. Nadcházející období bude navíc vzrušující, pak se představitelé obou zemí sejdou, aby diskutovali o obchodní válce a do toho bude zahrnut kontroverzní příběh Huawei. Obecným očekáváním je, že společnost bude mít alespoň možnost znovu spolupracovat se společností Google (Android) a výrobci čipů, jako jsou Intel, Qualcomm a ARM.

Huawei zaznamenal v posledních letech silný růst a dokonce se chtěl stát novým lídrem na trhu v roce 2020. Huawei je v současné době (částečné) druhé místo, pokud jde o celosvětový prodej smartphonů. V letošním roce se očekávají dva nové top modely, Mate 30 a samozřejmě Mate X, první skládací telefon od čínského výrobce.

Možná podoba Mate 30 (Pouze odhad)

Huawei Mate X skládací telefon a Mate 30 série

Minulý týden společnost oznámila během 5G konference v Rusku, že Mate X bude uveden v září. Začátkem tohoto měsíce bylo spuštění prvního skládacího telefonu Huawei odloženo, protože společnost chce zabránit podobnému debaklu jako Samsung s Galaxy Fold. O vydání v září se již dříve mluvilo. Ale až nyní to potvrdil samotný Huawei, i když zahájení v Rusku by se samozřejmě mohlo lišit od jiných míst na světě.

O měsíc později se očekává série Huawei Mate 30, jejíž nový model bude Mate 30 5G. 4G modely budou debutovat dříve než model 5G. Během 5G konference bylo uvedeno, že Huawei Mate 30 5G bude k dispozici od prosince 2019. To je o měsíc později než vydání 4G varianty.

Jak to vypadá nyní, Huawei bude stále schopen provozovat svou novou vlajkovou loď na Androidu. A to je pro čínskou společnost velkou neočekávanou událostí, protože i když Huawei již léta pracuje na svém vlastním operačním systému, otázkou je, jak tento operační systém bude fungovat a zejména jak tento operační systém bude zpracovávat aplikace třetích stran.

Ilustrační foto

Stále více je známo o specifikacích Mate 30 a Mate 30 Pro.

Ten bude pravděpodobně mít 6,71 palcový displej Amoled s obnovovací frekvencí 90 Hz. To je stejné jako nedávno představený OnePlus 7 Pro. Tato vysoká obnovovací frekvence je zvláště užitečná při hraní mobilních her. Očekává se také, že telefon bude mít v levém horním rohu kameru s děrovanými otvory. To bude obsahovat dvě kamery, stejně jako má Samsung Galaxy S10 Plus.

V zadní části dominuje celá řada kamer. Čtyřnásobná kamera je instalována s LED bleskem. Zařízení by mělo 5x optický zoom a 50x digitální zoom. To byl také případ Huawei P30 Pro, který byl spuštěn počátkem tohoto roku. Samozřejmě, Huawei opět vstoupí do partnerství s Leica pro řadu Mate 30, což znamená, že můžete očekávat vysoce kvalitní objektivy.

Smartphone je pravděpodobně poháněn novým procesorem Kirin 985 v kombinaci s modemem Balong 5000 5G. Dále můžete očekávat, že Huawei Mate 30 5G bude mít skener otisků prstů na displeji. Mobilní telefon je pravděpodobně také vybaven výkonnou 4 200 mAh baterií, která také podporuje 55W rychlé nabíjení.

Mate 30 5G má od té doby různé barvy; černá, červená, modrá, zlatá bílá, chrom bílá, klasická modrá a klasická červená. Zda tento smartphone se systémem Android bude skutečně spuštěn v tolika barvách, je dosud neznámý, pravděpodobně ne všechny barvy budou dostupné všude.

Jak se těšíte? Dejte vědět do komentářů.

Huawei Mate X

Autor: Lukáš

Zdroj:LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.