Patent na Huawei P Smart 2020 naznačuje jeho rotační pop-up kameru

V květnu 2019 se nám představil Huawei P Smart Z 2019, cenově dostupný telefon s dobrými technickými parametry a také první smartphone Huawei s motorovou vyskakovací kamerou. Fotoaparát také nabízí funkci AI. Použitím vyskakovací selfie kamery získáte skvělý zážitek ze sledování bez nutnosti zářezů nebo výřezů na obrazovce.

Patent rotační kameryByl to skvělý nápad, ale bohužel se zdá, že Huawei o toto řešení už nemá zájem. Nyní Huawei zvažuje jiný systém vysouvání kamery. Zřejmě asi když vidělo, jak jej používá Samsung Galaxy A80 nebo Asus ZenFone 6, tak zvážilo i toto využití. To by alespoň vysvětlovalo tuto situaci, protože dva nové patenty naznačují, že čínský výrobce tuto technologii znovu zvažuje.

Patent se objevil v databázi WIPO (Světový úřad duševního vlastnictví), stejně jako mnoho úniků patentů. Byly schváleny na konci září a společnost LetsgoDigital označila toto zařízení jako Huawei P Smart 2020. Pro první model smartphonu si Huawei zvolila jedinou rotující kameru. Pokud si přejete vytvořit autoportréty, fotoaparát se sklopí zezadu, takže směřuje dopředu a můžete pořídit selfie.

Druhý objektiv fotoaparátu je umístěn přímo pod rotující kamerou. Jedná se tedy o duální kamerový systém. Snímač otisků prstů je umístěn přímo vedle kamer. Blesk je namontován nahoře, což mu dává docela pěkný vzhled. Huawei rozhodně neztratil kontakt s esteticky příjemnými smartphony, to se musí nechat.

Druhý model smartphonu má přesně stejné rozměry a v podstatě identické pozice obrazovky. Tato varianta má také rotující selfie kameru, ale tentokrát jsou obě kamery zahrnuty do rotujícího systému. Takže máte také dvojitý selfie fotoaparát.
Obě kamery jsou umístěny vedle sebe, vystředěny vzhledem k pouzdru.

Tentokrát se na zadní straně zařízení nenachází žádný snímač otisků prstů. Pravděpodobně to znamená, že společnost jde o trendovou možnost snímače otisků prstů na displeji. S ohledem na další funkce a věci, můžeme pravděpodobně očekávat, že tato varianta Huawei P Smart může nést označení Pro.

Co si o tomto patentu myslíte Vy? Mě osobně se nelíbí a klasická výsuvná kamerka mi přijde praktičtější.

Autor: Lukáš

Zdroj: LetsGoDigital

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.