Patent od Huawei ukazuje brýle s rozšířenou realitou!

Minulý listopad Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei Technologies, v rozhovoru pro CNBC oznámil, že společnost vyvíjí brýle AR, které pracují se smartphonem. Brýle Huawei AR budou odhaleny na konci tohoto roku. Do té doby, konkurent Apple bude pravděpodobně také představovat AR brýle, které mohou být spárovány s iPhone.

Nově publikovaný patent ukazuje, že Huawei zkoumá možnosti nespárování brýlí AR se smartphonem, ale s chytrými hodinkami, které můžete upevnit do brýlí.
7. února 2019 byl v databázi WIPO (Světové organizace duševního vlastnictví) zveřejněn patent společnosti Huawei Technologies pro „rámeček brýlí“. Patent popisuje lehký, diskrétní a relativně levný AR headset.


Tenké brýle lze použít jako sluchátka s rozšířenou realitou. Brýle však nemají fotoaparát, displej ani mikrofon. K tomu potřebujete smartwatch, který lze namontovat na pravou nohu brýlí.

Brýle Huawei AR jsou dále vybaveny adaptérem a zrcadlem. Adaptér je umístěn v blízkosti smartwatch. Přes zrcadlo se obsah, který je zobrazen na displeji smartwatch, okamžitě odrazí zpět do očí uživatele. Podporován je také zvuk.

Chytré hodinky lze připojit pouze jedním způsobem, a to tak, aby displej směřoval dovnitř a fotoaparát směřoval dopředu. V rámu brýlí byl vytvořen otvor pro kameru, který lze použít k záznamu pohybu uživatele.

Tam je malý, ale … protože i když jsou některé smartwatches na prodej s vestavěným fotoaparátem. Huawei ještě žádné takové nevydalo. Pokud chce firma tyto brýle na trh dát, je pravděpodobné, že společnost poprvé představí chytré hodinky s kamerou.

Autor: Lukáš

Zdroj:LetsGoDigital

Štítky:,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.