Po třetím prodloužení Huawei žádá USA, aby zastavily nespravedlivé zacházení

Vláda Spojených států dnes ještě prodloužila výhody poskytované čínskému gigantu Huawei. Je to pouze malá úleva uprostřed různých zákazů společnosti kvůli pokračující obchodní válce mezi USA a Čínou.

V komentáři k tomu společnost dodala, že zatímco podstatný dopad na činnosti společnosti Huawei bude omezen, i při této dočasné úlevě, to nezmění skutečnost, že s Huawei bylo nakládáno nespravedlivě bez jediného důkazu.

Huawei VS. USA

Společnost dále uvedla, že věří, že škody způsobené Spojeným státům jsou mnohem větší, něž ty způsobené Huawei. Dodal, že to nejen způsobí obrovské hospodářské ztráty společnostem se sídlem v USA, které obchodují s Huawei, ale také to podkopává spolupráci a vzájemnou důvěru v globální dodavatelské řetězce.

Společnost také vyzvala vládu Spojených států, aby zastavila nespravedlivé zacházení s Huawei a odstranila Huawei ze seznamu entit, který společnost skutečně zakázal. Prodloužení dočasné pomoci se údajně uděluje na podporu stávající infrastruktury vybudované společností Huawei ve Spojených státech.

Tato nová 90denní povolenka také umožňuje společnosti Google podporovat stávající chytré telefony Huawei pro Android. Toto rozšíření se však nevztahuje na nové modely, takže chytré telefony jako Mate 30 Pro stále nebudou moci spouštět aplikace Google.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.