Podíl na trhu chytrých telefonů Huawei zaznamenal růst ve 2. čtvrtletí 2019

Huawei se v současné době stal obětí obchodní války mezi USA a Čínou, která škodí podnikání společnosti po celém světě, ale i přes své přetrvávající problémy společnost úspěšně zveřejnila dobré výsledky ve druhém čtvrtletí, a odhaluje zprávu průzkumníka trhu.

Podle údajů, které sestavil Gartner. Huawei zvětšil svou globální dodávku smartphonů na 58 milionů kusů během Q2-19. Oproti 49 milionů v Q2-18, ale růst byl o něco menší než ve srovnání s Q1. Společnost získala v Q2 2019 15,8% podíl na globálním trhu se smartphony, oproti 13,3% v loňském roce.

Na seznamu je společnost Samsung na špičce se 75 miliony kusy prodaných zařízení a 20,4% podílem. Apple je na třetím místě s 38 miliony kusy a 10,5% podílem, společnost ale zaznamenala značný pokles prodejů a podílů.

Zpráva z Canalysu kromě globálního trhu uvádí, že čínský technologický gigant zachytil 27,6% celkového čínského trhu se smartphony a počítá se jako jediná společnost, která zaznamenala růst ve svém podnikání již druhé čtvrtletí po sobě.

Mezitím celosvětový trh se smartphony nadále klesá a ve druhém čtvrtletí roku 2019 je míra poklesu 1,7% s dodáním celkem 368 milionů kusů.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.