Podíl smartphonů Huawei na trhu v Thajsku stoupá

Huawei říká, že jeho podíl na trhu s chytrými telefony v Thajsku je stále na vzestupu, přestože je zatím stále na americké černé listině.

Promo akce Huawei na Mate 20

Ingmar Wang, ředitel společnosti pro spotřebitelské podnikání společnosti Huawei Thajska, uvedl, že Huawei má letos zvýšit svůj thajský marketingový rozpočet o 30%. Je to klíčový krok, protože země je strategickým trhem v regionu, uvedl BangkokPost.

Rovněž uvedl, že podíl společnosti na trhu v Thajsku vzrostl v prvních pěti měsících roku 2019 z 15% na 20%.

V květnu americké obchodní oddělení uložilo obchodní omezení na obchody s Huawei a zakázalo společnosti nakupovat komponenty a softwarové služby od amerických firem.

Po černé listině na kterou uvalil Huawei, Donald Trump donutil své spojenecké země, aby na svém území postavily Huawei mimo budováním infrastruktury nové generace.

„Abych byl upřímný, situace by se mohla změnit každý den, ale spotřebitelé si mohou být jisti, že podnikání společnosti Huawei bude pokračovat,“ řekl Wang.

Pan Wang také zmínil, že Huawei plánuje investovat 160 milionů bahtů (5,1 milionu USD) do 5G testovacích projektů v Thajsku a 700 milionů bahtů (22,7 milionu USD) do cloudových služeb.

V poslední době místní distributoři Synnex, Jaymart, TG, Com7 a CSC, stejně jako dva velcí operátoři (AIS a True), ukázali podporu Huawei oznámením záruční kampaně se dvěma roky plných náhrad pro nové zákazníky Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentralŠtítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.