Podívejte se na obrázky Huawei Mate X 5G

Na včerejší konferenci o 5G zařízení, která se konala v Číně, Huawei sundal roušku tajemství velmi očekávaného Mate X 5G. Skládací telefon byl poprvé představen na Mobile World Congress (MWC) počátkem tohoto roku, ale dosud nebyl oficiálně představen. Huawei naznačil, že problémy s výrobou byly odpovědné za zpoždění při uvolňování zařízení. Zde je několik obrázků zařízení, které se náhle začali množit na síti Weibo.

Představení Mate X

Jak víte, Mate X je první skládací smartphone Huawei a je přímo postaven tak, aby konkuroval zařízení Samsungu Galaxy Fold, ale zdá se, že Huawei má lepší design. Když už mluvíme o designu, Mate X využívá design, který Huawei nazývá Falcon Wing s vnitřkem, který obsahuje až 1000 komponentů, které zajišťuje hladký výkon. V rozloženém stavu má tloušťku 5,4 mm, která je tenčí než Apple iPad Pro 2018. Když je složený, je stále tenký s tloušťkou pouhých 11 mm. Zařízení váží 295 gramů.

Aby byl design tenký, telefon nemá 3,5 mm zvukový konektor, ale má port USB Type-C. Telefon také obsahuje boční skener otisků prstů, který slouží jako tlačítko napájení. Na straně je také trojité nastavení kamery s odznakem Leica.

Rychlé připomenutí specifikace:

Mate X má velkou 8palcovou obrazovku s rozlišením 2480 x 2200 pixelů a poměrem stran 8: 7.1, když se rozkládá s docela tenkými rámy a bez zářezů nebo „útesů“, jako má Samsung Galaxy Fold. Když je složený, stává se telefonem s dvojím displejem – na jedné straně je displej s úhlopříčkou 6,6 palce (2480 x 1148) 19,5: 9, zatímco na druhé straně je displej s úhlopříčkou 6,38 palce (2480 x 892) 25: 9. Zařízení je poháněno čipovou sadou Hisilicon Kirin 980 s modemem Balong 5000 pro napájení 5G. Čipová sada je spárována s 8 GB RAM a 512 GB úložného prostoru. Je tu duální slot pro nano SIM, ale pouze jeden z nich podporuje 5G.

Hlavním fotoaparátem je širokoúhlý objektiv s úhlopříčkou 40 MP, druhým fotoaparátem je ultraširokouhlý objektiv s 16 MP a třetím objektivem je teleobjektiv s 8 MP dále tu také najdeme 3D snímač hloubky. Zařízení získalo kapacitu baterie 4500 mA a zajímavou věcí je technologie 55W rychlého nabíjení SuperCharge.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.