Podpora Google pro Huawei je opět ve hře, dostane Huawei zelenou?

Nově to vypadá, že se obchodní jednání mezi USA a Čínou znovu obnoví, takže se Huawei opět rozzářil paprsek naděje. Podle poslední zprávy je Trumpova správa připravena schválit některé licence, které umožňují americkým společnostem prodávat zboží a služby společnosti Huawei. To by mělo být úlevou pro čínský telekomunikační gigant, jehož produkty, jako je například Huawei Mate 30 Pro, tím dost výrazně trpěli.

Huawei Mate 30 Pro

NYTimes uvádí, že tyto schválené licence umožní „vybraným několika americkým společnostem“ pokračovat v prodeji jejich produktů společnosti Huawei. Stojí za to dodat, že americká vláda již v srpnu obdržela přes 130 žádostí o licenci. Je však možné, že pouze několik z těchto požadavků bude schváleno.

Bez aplikací Google je řada Huawei Mate 30 na mezinárodním trhu prakticky neprodejná a najde si mezi fanoušky jen mnoho málo kupců. Společnost tedy potřebuje dostat Google zpět na palubu. Rovněž je ohrožena pozice Huawei na globálním trhu se smartphony, přičemž se předpokládá, že Apple předběhne Huawei do konce tohoto roku. Dokonce i oddělení smartphonů společnosti Samsung zveřejnilo v loňském čtvrtletí na úkor Huawei lepší než očekávané výsledky.

Mate 30 Pro

Osud společnosti Huawei však bude pokračovat v tom, jak tento týden probíhají obchodní jednání mezi těmito dvěma zeměmi. A atmosféra je docela napjatá hned poté, co Čína odstřihla některé americké společnosti za podporu protestu v Hongkongu. Čínské společnosti jako Vivo, Tencent a CCTV nedávno pozastavily obchody s americkou asociací NBA poté, co výkonný ředitel Houston Rockets podporoval protestující hongkongské demonstranty.

Musíme si ještě počkat, jak se celá situace vyvine. Ale Huawei má opět ke službám Googlu o něco blíže.

Autor: Lukáš

Zdroj: Yew York Times

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.