Podpora WhatsApp končí: Tyto smartphony jsou ovlivněny

Populární aplikace WhatsApp se brzy rozloučí se staršími smartphony. Na konci roku bude podpora různých verzí iOS a Android ukončena. Postiženým uživatelům však udělila lhůtu do 1. února 2020.

Whats App

Již 31. prosince 2019 se majitelé chytrých telefonů musí rozloučit se stěží rozšířeným operačním systémem Windows 10 Mobile. U WhatsAppu včetně instalace, vytvoření účtu a jeho ověření již nebude používání po novém roce možné. Stejný osud postihne Apple iPhone s verzí softwaru iOS 8 nebo starší a smartphony s již stárnoucím operačním systémem Google Android 2.3.7 Gingerbread. U posledně jmenovaných dvou je však používání zaručeno do 1. února 2020.

Problém pravděpodobně ovlivní jen velmi málo uživatelů


WhatsApp a jeho nadřazený Facebook doporučují zařízení, která mají alespoň Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich nebo iOS 9 pro budoucí použití chatového programu. Podobně lze hovořit o vhodném webu pro časté dotazy o kompatibilitě s KaiOS 2.5.1 a přidruženými modely JioPhone a JioPhone 2. Apple iPhone dodávaný s iOS 8 generací od iPhone 4s po iPhone 6 (Plus) lze snadno ještě přejít na iOS 9 a někdy je dokonce možné aktualizovat na iOS 12. U mobilních telefonů vyrobených od prosince 2010 do září 2011 však už nebude možné používat aplikaci jedná se o telefony s verzí Androidu 2.3.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture


Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.