Porsche design bude vyjímkou. Huawei Mate 50 RS nemusí přijít s procesorem Kirin 9000S

Huawei Mate 50 RS
Huawei Mate 40 RS / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei patří mezi malou hrstku značek, která je schopná vyrábět své smartphony i procesory do nich. Naneštěstí přišly americké sankce, a Huawei to v mnoha ohledech značně omezilo, včetně výroby procesorů. Značka HiSilicon začala upadat do neznáma a s ní i čipy Kirin, které se vždy těšily velké oblibě. Vyráběla je tchajwanská společnost TSMC, která rovněž vyrobila poslední řadu vlajkových procesorů Kirin 9000.

Od té doby Huawei dokázal nanejvýš vyrobit pár 14nm procesorů v domovské Číně, ale to je bohužel všechno. Od té doby Huawei ve svých vlajkových lodích používá pouze již zmíněné procesory Kirin 9000, ale i ty začínají docházet, a tak společnost musí nejprve vyřešit tento problém. Částečně je nahradí Snapdragony, ale neví se, co s tím zbytkem.

Nejnovější zpráva nám naznačuje, že nadcházející smartphone Huawei Mate 50 RS nemusí pohánět žádný z procesorů řady Kirin 9000, což je něco nepředstavitelného. Jedná se totiž o tu nejvyšší třídu smartphonů, kterou Huawei vydává. Údajně tomu tak má být z toho důvodu, že společnost již nemá žádné vlastní čipy.


Nenechte si ujít:


Nedávno se objevily zprávy o nadcházejícím smartphonu řady Mate 50, který má být poháněn procesorem Kirin 9000S. Nicméně, zatím nevíme, který smartphone tento procesor bude mít. Dále ani nevíme, jaké procesory dostanou ostatní smartphony v této řadě. Ve vzduchu visí pořád více otázek než odpovědí.

Očekáváme, že vlajková řada dorazí s podporou fotoaparátů pro Huawei Image XMAGE. To je novinka, která vám pomůže ještě více zlepšit vaše fotografie. Bohužel mají pořád mít jenom 4G, což nejednoho zamrzí.

V souladu s ostatními smartphony budou mít i ty nejnovější HarmonyOS 3.0, které se začíná těšit velké oblibě. Jde totiž o náhražku Androidu, na který se už Huawei nechce spoléhat, kdyby se náhodou sankce začaly dotýkat i něj.

Pravděpodobně se dočkáme všech odpovědí společně s řadou Mate 50 začátkem září. Mají v ní být tři modely – Huawei Mate 50, Huawei Mate 50 Pro a Huawei Mate 50 RS.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *