Předseda vlády Spojeného království může pod tlakem USA zpracovat zákaz Huawei

USA se chystají připravit Británii na zákaz zařízení Huawei z rozmístěním 5G a zdá se, že tento nápad podporuje také nový premiér Boris Johnson. Sám by chtěl aby se rozhodlo pro zákaz telekomunikačního giganta.

Boris Johnson a Donald Trump


Bezpečnostní poradce Donalda Trumpa John Bolton uvedl, „že britští představitelé hledají způsob jak zakázat nebo omezit Huawei na území Británie“ – informace potvrzená vládním zdrojem, který uvedl, že národní bezpečnost je v nové administrativě prvořadým cílem, informoval FinancialTimes.

„Říkali:“ Rádi bychom to zkontrolovali do hloubky a jsme si velmi jisti svým rozhodnutím a také jsme znepokojeni bezpečností naší telekomunikační 5G sítě“, řekl Bolton.

USA již zavedly zákaz obchodu pro Huawei a jeho spojence „Five Eye“, včetně Austrálie a Nového Zélandu. Oni také přijali zákaz telekomunikačního gigantu s odvoláním na bezpečnostní špionáž, kterou společnost opakovaně popírala.Mezitím jsou Spojené království a Kanada dvěma zeměmi a také členem aliance Five Eyes. Kde Huawei prozatím nezakazují a ze strany USA jsou ovšem neustále nuceny. Na druhou stranu Trump varoval Británii, že pokud se rozhodne jít s Huawei, ztratí své spojence ve Five Eye.

Přesto se však čeká na konečné rozhodnutí, které vydá vláda Spojeného království. Hlavní telekomunikační společnosti ve Velké Británii však již začaly používat síťové vybavení Huawei a zahájily své 5G služby.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.