Představena Huawei Smart Screen V75 Super s panelem MiniLED a audiosystémem od Devialet

Zdroj: consumer.huawei.com

Společnost Huawei dnes odpoledne s velkou pompou představila vlajkovou loď ze série P50. Společně s tímto smartphonem byla představena také řada dalších produktů. Jedním z takových produktů je inteligentní televize Huawei Smart Screen V75 Super. Hlavním vrcholem chytré televize je samostatně vyvinutá obrazovka s technologií MiniLED. Obrazovka má maximální jas neuvěřitelných až 3000 nitů a až 2880 samostatných oddílů fyzického podsvícení.

Nejnovější Huawei Smart Screen V75 Super má také 20pásmový audio systém společně navržený s Devialet, který poskytuje uživatelům výsostnou kvalitu zvuku. Chytrá televize také umocňuje ekosystémový zážitek z inteligentní domácnosti, protože běží na nejnovějším systému HarmonyOS 2. Díky tomu je televizor Huawei první inteligentní televizí, která běží na vyvinutém multiplatformním HarmonyOS 2.

V současné době byla Huawei Smart Screen uvedena na trh pod třemi sériemi X, V a S. Smart Screen V75 Super je „profesionální“ verzí produktu druhé generace řady V. Ve srovnání s Huawei Smart Screen V75 má vylepšený design, ultimátní kvalitu obrazu, kvalitu zvuku a lepší operační systém.

Zdroj: consumer.huawei.com

MiniLED je samostatně vyvinuté řešení přesného „matrix“ podsvícení Honghu SuperMiniLED. Plocha použitého čipu MiniLED (0,075 mm²) je pouze 1/120 plochy tradiční patice LED lampy (9 mm²). Pod 75palcovou obrazovku tak lze umístit až 46080 čipů MiniLED. Obrovský počet čipů MiniLED poskytuje přehnaný obrazový výkon: 2 880 fyzických oddílů, které přinášejí až desítky milionů kontrastů a podporují špičkový jas HDR až 3 000 nitů.

Huawei Smart Screen V75 Super dále používá technologii „nulové“ OD, kterou společnost Huawei vyvíjí. Díky vlastní technologii technologie míchání světla CSP je efekt míchání světla v panelu lampy rovnoměrnější. Celá „nulová“ technologie OD poskytuje lepší jemnost řízení oddílů a kontrast obrazu, stejně jako lepší rovnoměrnost podsvícení.

Kromě toho má Smart Screen V75 Super také různé optimalizace algoritmů, například Clear Light Control PRO +, Quick Clear Smooth Technology, Quick Clear Dynamic Technology, Dynamic Contrast Enhancement PRO, Clear Image Processing Technology atd. Tyto optimalizace komplexně vylepšují celkový obrazový výkon podle různých typů videí. Televizor má také velmi nízkou hladinu modrého světla, díky technologii HDR Vivid.

Zdroj: consumer.huawei.com

Kromě výkonu samostatného displeje je velmi důležitým ukazatelem TV také výkonný kvalitní audiosystém. Inteligentní obrazovka Huawei V75 Super je vybavena audiosystémem o 20pásmech, který byl tentokrát navržen společně s Devialet. Má dva středové kanály, každý reproduktor má 1 jednotku plného rozsahu a 1 vysokofrekvenční jednotku. Navíc vlevo a vpravo je hlavní kanál a oba jsou vybaveny 2 jednotkami plného rozsahu a 1 vysokofrekvenční jednotkou. Prostorový zvuk a kanál Sky, podporuje celkem 4 plně frekvenční jednotky, poskytující šířku vodorovného a svislého zvukového pole. Navíc je zde kanál subwooferu složený ze 6 samostatných jednotek. Uživateli poskytují vynikající zážitek z prostorového zvuku s plnými frekvenčními pásmy.

Huawei zatím bohužel neuvedl prodejní ceny, a ani případnou dostupnost tohoto produktu. Budu zajímavé sledovat, zda společnost Huawei s tímto produktem bude chtít zaútočit na Evropský trh.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.