Prezident Honoru prohlašuje, že každá čipová sada 5G kromě Kirin 990 je pouhý low-end

Společnost Honor oznámila svou vlajkovou loď chytrých telefonů Honor V30 a V30 Pro 5G ve své domovské zemi, které jsou poháněny vlastním Huawei Kirin 990 SoC společnosti. Z rozhovoru s prezidentem Honoru Zhao Mingem se zdá, že společnost je velmi přesvědčena o úspěchu čipové sady Kirin 990.

Zhao Ming – Honor prezidentTvrdil, že každá čipová sada 5G, která je na trhu k dispozici, s výjimkou Huawei HiSilicon Kirin 990, je low-end. Říká, že je velmi obtížné vyrobit dobrý 5G chipset a jejich SoC prošel testy úrovně 6, zatímco ostatní dokonce neprošli úrovní 4.

Zhao Ming také říká, že v propagandě existuje velká odlišnost a zkušenosti tvrdí, že všichni ostatní výrobci čipových sad utrácí jen hodně za marketing, ale ne za skutečnou technologii, což se může odrazit v prodejních číslech.

Kirin 990 SoC, který byl ohlášen v září tohoto roku, je postaven na 7nm procesu ultrafialové litografie (EUV). Huawei říká, že její nový integrovaný čip je menší než Qualcomm Snapdragon 855 + X50 5G modem, což umožňuje vytvořit kompaktnější 5G smartphony. Také Huawei prohlásilo, že je to první mobilní SoC s více než 10 miliardami tranzistorů na světě.

Honor V30


Vrcholem SoC je, že je to také první plnofrekvenční 5G SoC – bude podporovat jak nestandardní a samostatné architektury, tak TDD / FDD plná frekvenční pásma. Kirin 990 je skutečně jednotný procesor podporující sítě Sub-6 GHz 5G na architekturách SA a NSA, což je první, kdo tak učinil.

Kromě implementace 5G modemu je další největší změnou v Kirin 990 NPU neboli Neural Processing Unit. Jde v podstatě o co-procesor optimalizovaný pro druh vektorové matematiky, která je životním prostředím rámců strojového učení, jako je Caffe2 na Facebooku a TensorFlow od společnosti Google.

Čipová sada používá dvě velká, dvě střední a čtyři malá jádra pro optimalizaci multitaskingu, s taktovací rychlostí 2,86 GHz, 2,36 GHz a 1,95 GHz. 990 5G také obsahuje 16jádrový grafický procesor Mali G76 pro mobilní hry a má vestavěnou inteligentní mezipaměť, která snižuje šířku pásma až o 15 procent.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.