Prezident společnosti Huawei uvedl, HarmonyOS přijde na smartphony v roce 2020

Na nedávné konferenci společnosti Huawei uvedl prezident Huawei Dr. Wang Chenglu, že od příštího roku bude HarmonyOS konečně na smartphonech. Dr. Wang zdůraznil, že Harmony nenahradí Android. Kromě toho je Android stále preferovaným operačním systémem Huawei a zůstává základem pro většinu jejich zařízení.

Harmony OSByly vzneseny i další zajímavé body týkající se operačního systému. HarmonyOS se bude prodávat na mezinárodní úrovni, nikoli jen na místní úrovni v Číně jako dříve. Pro další podporu této skutečnosti také oznámil, že HarmonyOS bude oficiálně plně otevřeným zdrojem pro veřejnost do srpna příštího roku, což dává smysl vzhledem k nedávnému postoji Huawei.

Nedávno Joy Tan, senior viceprezident pro veřejné záležitosti společnosti Huawei, v rozhovoru prohlásil, že kód HarmonyOS má méně řádků kódu a vyšší zabezpečení. Counterpoint Research rovněž tvrdí, že se očekává, že HarmonyOS překoná Linux do konce roku 2020 a stane se pátým nejoblíbenějším inteligentním digitálním operačním systémem pro terminály.

Nyní je otázkou, zda se HarmonyOS skutečně objeví na vlajkových zařízeních Huawei, nebo bude zařazen do vedlejších zařízení. Zdá se, že operační systém má velký potenciál, takže by bylo zajímavé vidět, jak vypadá na vlajkových zařízeních.  Bylo by fajn, kdyby si uživatel při spuštění zařízení mohl zvolit operační systém.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.