Příjmy Huawei 2019 vyskočily na rekordních 121 miliard dolarů s 18% meziročním růstem

Rok 2019 přinesl Huawei mnoho vzestupů a pádů, ale předložením celkového výsledku letošního roku se tržby společnosti zvýšily o rekordních 18% meziročně navzdory všem výzvám ze strany Donalda Trumpa.


Eric Xu předseda společnosti Huawei, uvedl v dopise, který byl určen pro zaměstnance, že další rok bude pro firmu těžkou zkouškou. Jednak nekončícím bojům ze strany USA a jeho zákazu technologií 5G. Ale také obchodnímu embargu a s tím také spojené omezení ze strany Googlu. Dále podotýká, že si myslí, že i přes veškerou snahu firmy a jejich zaměstnanců příští rok nebude tak úspěšný jako tento, co se růstu týče.


Graf výnosů společnosti Huawei dosahuje růstu o 18% a 850 miliard juanů (121,72 miliardy USD) v roce 2019, což je rekordní výdělek ve srovnání s minulým rokem, ale Xu uvedl, že je to stále nižší tempo růstu, než se původně pro tento rok očekávalo.

USA Vs. ČínaXu neodhalil úplné výsledky za čtvrté čtvrtletí, ale podle agentury Reuters se tržby za čtvrtletí  do 31. prosince zvýšily na 240 miliard juanů (23,28 miliard USD), což je 3,9% oproti předchozímu roku.

„Vnější prostředí obchodu je stále komplikovanější než kdy předtím a tlak na snižování světové ekonomiky se prohloubil,“ uvedl.

„Z dlouhodobého hlediska bude vláda USA nadále potlačovat vývoj špičkových technologií – pro Huawei je to náročné prostředí, aby přežila a prosperovala.“

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.