Připravení Hongmeng OS pro chytré telefony může trvat 6 až 9 měsíců

Samostatně vyvinutý operační systém Huawei, který oficiálně představený v srpnu – HarmonyOS neboli Hongmeng OS je určen pro celý ekosystém zařízení Huawei a vedoucí pracovník společnosti odhaluje, že společnost zváží instalaci HarmonyOS do svých chytrých telefonů v závislosti na situaci.Vincent Pang, senior viceprezident společnosti Huawei, řekl společnosti Business Insider, že se Huawei rozhodne, zda se bude muset v příštích 6 až 9 měsících rozhodnout zda instalovat HarmonyOS do svých smartphonů kvůli americkým omezením používání služeb Google.

Harmony OS„Nemůžeme čekat déle, zmeškali jsme jednu vlajkovou loď,“ řekl Pang s odkazem na nedávno uvedený chytrý telefon Mate 30 společnosti Huawei. Tento telefon běží na verzi Androidu s otevřeným zdrojovým kódem, která neobsahuje žádné služby ani aplikace Google, včetně obchodu Google Play.

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei na černou listinu obchodu a zakázalo jí kupovat americké technologie včetně užívání Google Mobile Services.

Huawei vyvíjí HarmonyOS již dlouhou dobu a bude v budoucnu používán jako multiplatformový operační systém na všech typech zařízeních, ale v současné době společnost popřela používání HarmonyOS na smartphonech a stále trvá na používání Androidu, ale zároveň také uvedla, že použití HarmonyOS pro smartphony závisí na tom, zda zůstane Huawei na černé listině obchodu USA.

Znamená to konec Androidu na Huawei?HarmonyOS byl poprvé využit v chytrých televizích Honor / Huawei Vision a bude používán i v inteligentních hodinkách, palubních systémech automobilů a inteligentních reproduktorech. Tento operační systém se také plánuje rozšířit na další platformy.

HarmonyOS verze 1.0 je primárně založen na inteligentní televizorech a bude dodáván s integrovaným vývojovým prostředím beta (IDE) pro rané vývojáře. I když by mohla existovat více než jen podpora televizorů.

Verze 2.0 bude představena příští rok se zvýšeným výkonem, více funkcemi pro IDE a přidáním dalších platforem, jako je například auta na domácí úrovni (Čína), PC, Smartwatch a dalších nositelných prvků, jako jsou fitness náramky. Verze 3.0 bude vydána v roce 2021 a zaměřena na zlepšení hardwarové a softwarové spolupráce s OS.

Zatím se spolupráce nerýsujePodle Yu Chengdong, výkonného ředitele skupiny pro zákazníky společnosti Huawei, bude i nadále provádět změny v operačním systému Hongmeng, aby s postupem času rostla. A získávala na stabilizaci a výkonu.

Nakonec je možné, že sankce USA nakonec doženou Huawei k tomu, že začne vydávat zařízení na systému Huawei tedy HarmonyOS.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.