Procesor Kirin 710 vs. Kirin 710F. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Mnoho z Vás se mě již několikrát ptalo, jaký je rozdíl mezi těmito procesory. Protože se procesor Kirin 710F na trhu objevili velmi náhle a ani Huawei jej nijak nepředstavil. Každého hned napadlo, že se nejspíše jedná o novinku. Respektive vylepšenou verzi předchozího procesoru Kirin 710 a Huawei ho jen v tichosti vypustil do světa.

Pokud se na tento procesor ale zaměříte, tak zjistíte, že jeho specifikace je do puntíku stejná, jako u verze Kirin 710. Tudíž o vylepšení nebo navýšení výkonu nemůže být řeč. Já sám jsem byl z toho opravdu velmi zmatený. Protože najednou se tu objeví procesor, který se dává do nových zařízení, ale už nikdo neřekne, jaký je.

Procesor Kirin

Takže mi to nedalo a po opravdu dlouhém pátraní po internetu včetně zahraničních webů jsem se rozhodl kontaktovat přímo centrum Huawei s dotazem jaký je mezi nimi konkrétní rozdíl. A zda můžeme mluvit o případném vylepšení.

Jenom si můžeme ve zkratce připomenout, že procesor Kirin 710. Je procesor vyrobený 12nm technologií. Vybaven je 64 bitovým procesorem s 8 jádry. Maximální taktovací rychlost při 4x 2.2 GHz ARM Cortex-A73, 4x 1.7 GHz ARM Cortex-A53 2200 GHz. Pro grafiku je v čipsetu využíván grafický procesor ARM Mali-G51 MP4.

Verze Kirin 710F má parametry téměř totožné. V čem je tedy rozdíl? Podíváme se na to.

 Huawei u výrobního procesu potřeboval změnit pár nedostatků, které se projevili u Kirinu 710. Takže upravil výrobní proces, a aby procesory od sebe odlišil přidal pouze písmenko „F“. Konkrétní změny se týkají v zapouzdření procesoru. To ve výsledku znamená, že Huawei upravil způsob využití podpůrného pouzdra, které zabraňuje fyzickému poškození případně korozi polovodiče. Aby uchránil celistvost procesoru.

Doufám, že to pro Vás není zklamání, protože nárůst výkonu se zde nekoná. Je fajn, když uživatel ví, že se Huawei stará i o procesory střední třídy, a ne jenom o procesory vlajkových lodí.

Autor: Lukáš

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.