Procesory HiSilicon již pohání 70% chytrých telefonů Huawei

Očekává se, že HiSilicon, dceřiná společnost pro výrobu čipů společnosti Huawei, letos zvýšila výrobu aplikačních procesorů. Protože již téměř 70% chytrých telefonů Huawei je osazeno právě těmito procesory.

„HiSilicon je schopen zvětšit své dodávky AP, protože Huawei využívá více svých čipů k pohánění svých špičkových smartphonů a zároveň zvyšuje poměr čipů z HiSilicon pro své základní a střední modely – v tomto segmentu, kde v druhé polovině roku 2019 se očekává, že Huawei zaznamená, mírný pokles dodávek meziročně asi o 5%. “Odhady Digitimes Research.

HiSiliconPodle zprávy budou dodávky AP HiSilicon v Číně v roce 2019 představovat 20% celkové poptávky v Číně.

Již v červnu společnost Huawei uvedla na trh svůj druhý 7nm mobilní procesor – Kirin 810 pro smartphony střední řady, který je postaven na architektuře DaU Vinci Neural Process Unit (NPU) vyvinuté společností Huawei, což výrazně zlepšuje zpracování úkolů systému umělé inteligence.

V září společnost uvedla na trh vůbec první 5G modemový integrovaný systém na čipovém řešení – Kirin 990 5G pro své vlajkové chytré telefony, tento čip má také variantu 4G.

Procesor Kirin„HiSilicon zahájil v září Kirin 990 5G, svůj první 5G SoC, s procesorovou jednotkou neuronových sítí (NPU), a očekává se, že bude i nadále uvolňovat 5G SoC zaměřené na NPU jako prostředek k výraznému zvýšení dodávek AP v prvním polovina roku 2020 “.

Nedávná zpráva říká, že britská firma ARM, výrobce návrhů čipů, bude pokračovat v dodávkách společnosti Huawei, která byla zastavena po zákazu obchodu v USA. A toto obnovení dodávek pomůže společnosti pokračovat v produkci nových čipů v nadcházejícím roce.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.