Procesory společnosti Huawei založené na ARM mohou již dorazit pro stolní počítače

Nedávno jsme zaznamenali oživení popularity Windows pro použití procesorů ARM. Samotné společnosti Microsoft se o tom hodně postaraly oznámením sady Microsoft Surface Pro X spuštěné na čipové sadě Qualcomm ARM. Od té doby jsme viděli pouze další zařízení Windows se systémem ARM. Jediným poskytovatelem těchto čipových sad byl Qualcomm, ale zdá se, že Huawei se nyní chce přidat.

Huawei nedávno představilo základní desku Kunpeng D920S10. To umožňuje, aby procesor Kunpeng 920 společnosti Huawei napájel počítače, což zvyšuje pravděpodobnost, že Huawei brzy uvede na trh počítač ARM. Technicky nic není zatím vytesáno do kamene, ale neexistuje způsob, proč by to Huawei neudělal. Společnost má proto ty nejlepší předpoklady včetně technologií.

ARM procesor

Čip Kunpeng 920 je 7nm procesor ARMv8 s nejvyšší rychlostí 2,6 GHz, který bude k dispozici v čtyřjádrových nebo osmijadrových variantách (i když serverové verze čipu mohou mít až 64 procesorových jader. Deska Huawei D920S10 bude podporuje až 64 GB paměti DDR-2400 RAM (se čtyřmi sloty pro paměť) a až šesti pevných disků SATA 3.0. Má také dva sloty M.2 pro pevné disky a tři sloty PCIe.

Zatímco Windows 10 na ARM byla původně označována společností Qualcomm jako „Windows 10 na Snapdragon“, nyní je označována jako „Windows 10 na ARM“, což ponechává věci otevřené dalším výrobcům čipových sad v budoucnu. Zda se ARM-PC společnosti Huawei ve skutečnosti zhmotní v budoucnu, je třeba ještě počkat, i když bychom to určitě rádi viděli.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.