Prodej chytrých telefonů ve Q3 2019 poklesl, ale Huawei zaznamenal nárůst o 26%

Podle společnosti Gartner se prodej chytrých telefonů za Q3 2019 snížil. Jednalo se o třetí po sobě jdoucí čtvrtletí poklesu prodeje chytrých telefonů, ale nejmenší pokles roku s poklesem o 1,7% ve druhém čtvrtletí 2019 a poklesem o 2,7% v prvním čtvrtletí roku 2019. Z jasného hlediska však, se očekává, že se tržby v příštím roce opět zvýší.

„Očekáváme, že rok 2020 bude rokem růstu,“ říká Anshul Gupta, vedoucí výzkumu společnosti Gartner. Podle něj „středně chytré smartphony zůstanou klíčem k růstu napříč tržními segmenty po celém světě, a to tak na rozvíjejících se trzích díky snahám vlastnit co nejlepší chytrý telefon,“.

Prodeje Huawei

Značky, jako jsou Samsung, Huawei, Xiaomi, OPPO a Vivo, dokázaly v důsledku tohoto posunu v rozhodování o nákupu zlepšit své vstupní a střední portfolia a ve třetím čtvrtletí roku 2019 se Huawei, Samsung a OPPO rozrostly. Ve srovnání s Apple došlo v meziročním srovnání k dvojcifernému poklesu tržeb.

Huawei mezitím zaznamenalo dvojciferný růst tržeb navzdory zpomalujícímu trhu se smartphony a byl jediným z pěti největších světových výrobců smartphonů s dvojciferným růstem v prodeji smartphonů ve třetím čtvrtletí roku 2019. To je navzdory americkému zákazu Huawei, což má za následek vyšší prodeje v Číně.

Huawei P30 Pro

Jedním z hlavních problémů způsobujících pokles prodeje je nedostatek inovací v chytrých telefonech. Spotřebitelé již nekupují nejdražší smartphone. Místo toho se rozhodnou pro chytré telefony střední třídy, které poskytují lepší hodnotu. To dává smysl vzhledem k tomu, jak se za posledních pár let vylepšila zařízení ze střední třídy.

Pokud mají prémiová zařízení obnovit tržby, musí přinést na stůl něco nového. Společnosti nyní tlačí 5G a mnoho z nich také sází na skládací vzory, které inovují. Zda se tyto investice vyplatí, zatím nelze určit, ale je třeba něco udělat, aby se trh prorostl prémiovým koncem trhu.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.