Prodej telefonů Huawei v Evropě zůstal ve 3. čtvrtletí roku 2019 stabilní

Nejnovější zpráva společnosti Canalys poskytuje přehled o prodeji chytrých telefonů a celkovém podílu na světových výrobcích v Evropě. Podle zprávy zaznamenala Evropa ve třetím čtvrtletí roku 2019 maximální objem prodeje, přičemž zásilky meziročně rostly průměrně o 8%. Je zajímavé, že Huawei je na druhém místě hned po společnosti Samsung, přestože nedosáhla certifikace Google Mobile Service (GMS) společnosti Google.


Od té doby, co americký zákaz obchodu zakázal společnost Huawei získat licenci GMS pro svou řadu Mate 30, což brání prodejům na globálním trhu. Navzdory předpokládanému handicapu se objem prodeje smartphonů společnosti Huawei od druhého čtvrtletí roku 2019 zvýšil o téměř 36,5% na 11,6 milionu kusů. Společnost Huawei prodala ve třetím čtvrtletí 2018 11,7 milionu kusů a rozdíl je zanedbatelný.

Podle zprávy Canalys došlo k nárůstu zejména z východní a střední Evropy, která zaznamenala 26% nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Tržby v západní Evropě však klesly o 17%. Společnost Samsung využila této příležitosti co nejlépe mohla. Zatímco rozdíl objemů prodeje mezi jihokorejskými a čínskými technologickými giganty byl ve 3. čtvrtletí 2018 3,1 milionu kusů, ve stejném období letošního roku se mezera zvýšila na 7,1 milionu kusů. Společnost Samsung zaznamenala meziroční nárůst o 26%, čímž zvýšila svůj celkový podíl na trhu na 35,7%.

Společnost Apple spadla na třetí místo a zaznamenala pokles prodeje o 4% z Q3 2018 s celkovým počtem 9,8 milionu kusů. Xiaomi zaujímá čtvrté místo s významným nárůstem meziročně o 73%, přičemž ve 3. čtvrtletí 2019 se prodalo 5,5 milionu kusů, čímž se zvýšil jeho podíl na trhu na 10,5%. Růst společnosti Xiaomi je přímým důsledkem agresivní expanzní strategie společnosti v regionu od loňského roku. HMD Global zaujímá páté místo prodejem téměř 900 000 kusů, což představuje tržní podíl 1,8%. Prodej HMD klesl o 21% od Q3 2018, kdy prodal 1,2 milionu kusů, což představuje tržní podíl 2,4%.

Analytik Canalys Mo Jia vysvětluje, že situace v Evropě se výrazně liší od Spojených států amerických, kde největší objem prodeje pochází od síťových operátorů. V Evropě je však objem prodeje rovnoměrně rozdělen mezi operátory a otevřené kanály, tj. Showroomy, které prodávají odemknutá zařízení za plnou cenu. Díky tomu je Evropa lukrativní obchodní destinací pro čínské výrobce smartphonů, protože ziskové marže jsou vyšší u zařízení střední a vyšší třídy.

Díky roztříštěnému zavedení spektra 5G v roce 2020 se očekává, že řada výrobců OEM bude spolupracovat s poskytovateli sítí v Evropě ve snaze prodat svá zařízení. Očekává se, že evropský trh bude v roce 2020 svědkem invaze smartphonů střední a vyšší třídy.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.