Produkty Huawei 5G by měly v roce 2020 představovat 50% čínského trhu s 5G

Čínský úřad zahájil vydávání licencí 5G v červnu tohoto roku. V současné době je v Číně až jedenáct 5G telefonů od různých výrobců OEM. Očekává se, že růst se příští rok zvýší, protože další 5G telefony a základnové stanice se uvedou do prodeje. Taky je nejspíše zřejmé, že Čína dosáhne rekordu v hostování největší světové sítě 5G.

Huawei Store

Podle zprávy čínské webové stránky Express Technology se očekává, že největším vítězem bude Huawei, protože tento technologický gigant dosáhne v roce 2020 50% podílu domácího trhu mobilních telefonů s 5G. Zpráva odhaluje, že Huawei aktivně nasazuje produkty 5G, včetně 5G základních stanic, komunikačních zařízení, chytrých telefonů a serverů, zejména chytrých telefonů 5G.

Kromě toho je serverové pole také hlavním cílem společnosti Huawei. V současné době se Huawei řadí na druhé místo na domácím trhu s tržním podílem 17% až 19%. V důsledku tlaku ze Spojených států má Huawei v úmyslu vyloučit americké výrobce z dodavatelského řetězce 5G se zaměřením na podporu společností mimo USA. V tomto procesu budou mít prospěch také TSMC a další společnosti. Pokročilá technologie polovodičových procesů TSMC budou používat různí výrobci OEM na výrobcích, jako je 5G processor včetně Huawei’s Kirin series, jakož i na čipech Quaalcomm a dalších produktech. TSMC již byla nucena zrychlit svůj výrobní proces 5nm na 5G. Očekává se, že v roce 2020 bude výroba TSMC v 5G představovat 13% jeho celkových výnosů.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.