Qualcomm může údajně dodávat čipy pro Huawei, ale má to háček

Zdroj: Qualcomm

V minulosti jsem vás, naše čtenáře, informoval o situaci kolem různých BANů na společnost Huawei. Už přes 100 společností dostalo výjimku na dodávky různých komponentů do mobilu. Jednou z posledních velkých společností je údajně Qualcomm, ale pojďme k jádru věci.

Původně jsme si všichni mysleli, že Huawei Honor prodává jen z toho důvodu, aby se zbavil odpovědnosti a mohl se soustředit jen na sebe, ale nyní to vypadá, že vše je úplně jinak. To, co si nikdo nedovolil odhadovat. Huawei nejde zřejmě jen o to, aby šetřil čipy apod. Jde o to, že Qualcomm podle posledních zpráv z Číny dostal povolení k dodávce čipů pro Huawei, ale pouze pod jednou podmínkou.

Tou je, že se Huawei zbaví Honoru, důvod je prostý. Qualcomm by nedokázal pokrýt všechny objednávky od Huawei, tak se musel Huawei na něčem omezit. Je to pěkně drastický krok, ale po tom všem, čím si Huawei prošel, mě to vůbec nepřekvapuje. Několik miliard už nacpali do ekosystému HMS a teď skončit by byla škoda, jak pro samotný Huawei, tak i pro všechny jeho fanoušky a konkurenci. Každopádně není to oficiální, pouze se jedná o zprávy z Číny a v nejbližších dnech či týdnech budeme podle mě zase o něco moudřejší. Určitě bude zajímavé sledovat, jak Honor dopadne. Věřím tomu, že jsou to pravdivé zprávy a v řadě P50 nalezneme špičkový Snapdragon 875.

 Ještě si v rychlosti připomeňme, které společnosti už licenci mají. Jako vůbec první společnosti licenci získaly AMD a Intel, pak TSMC, které je omezeno pouze na 28nm technologii. Následoval za nimi Samsung s jeho OLED displeji, a nakonec licenci dostalo Sony s OmniVision. Zatím vše vypadá slibně, tak doufejme, že to tak i zůstane a Huawei bude v budoucnu s jeho HarmonyOS pořád špička ve svém oboru.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.