Qualcomm obviňuje Huawei za zpomalení podnikání

Qualcomm je velmi razantně zasažen americko-čínskou obchodní válkou a generální ředitel společnosti se zdá být docela nespokojen s Huawei. A začal společnost obviňovat z negativního čtvrtletního výsledku.

Generální ředitel Qualcomm Steve Mollenkopf řekl agentuře Reuters, že Huawei ukradl podíl na trhu hlavně od domácích soupeřů, jako jsou Xiaomi, Vivo a Oppo. To vše jsou hlavní zákazníci společnosti Qualcomm.

„Huawei byl velmi agresivní, pokud jde o to, aby si tam vybudoval svůj podíl a ukousl co největší díl na trhu, protože nemohl prodávat věci na mezinárodní úrovni,“ řekl Mollenkopf. „A reakce (dalších čínských výrobců telefonů) byla:“ Pojďme tak rychle, jak to jen půjde na 5G, protože tam je skvělá příležitost, „dokonce i za cenu, že:“ Zrušíme modely 4G. „

Je jasné, že to se Qualcomm nelíbí, protože jeho 5G technologie není na tak skvělé úrovni jako má Huawei. Tím pádem ostatní firmy Xiaomi, Vivo a Oppo šáhnou po ověřené technologii Huawei.

Podle společnosti Canalys se společnost Huawei v Q2 2019 ujala vedení v Číně a dosáhla nejvyššího podílu na trhu a meziročně dosáhla 31% tempa růstu přepravou 37,3 milionu kusů ve srovnání s 28,5 milionu kusů dodávaných ve stejném období loňského roku na trh podíl 27,6.
Přestože v rozhovoru s Yahoo Finance, zakladatelem a generálním ředitelem Huawei, Ren Zhengfei řekl, že společnost bude i nadále nakupovat čipy od Qualcomm, pokud to USA povolí. Jak ale ukazují aktuální informace, Huawei také sníží odběr čipů od Qualcomm a do svých smartphonů bude více zakomponovávat svoje procesory. Aby se snížila závislost na amerických firmách.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.