Řada Huawei Mate 30 nebude k dispozici ve střední Evropě

Všechny tři modely Huawei Mate 30 nebudou k dispozici ve střední Evropě nebo případně ve velmi omezeném počtu zemí, protože žádné aplikace Google nebudou předinstalovány.

Za dva dny představí čínský Huawei své nové špičkové chytré telefony Mate, které se skládají z Mate 30 Lite, Mate 30 a Mate 30 Pro. Tato zařízení fungují na Androidu již několik let, tentokrát to nebude jinak. Vzhledem k přetrvávajícím problémům s Amerikou a americkým bojkotem v USA již Huawei nemá povoleno používat služby Google, což znamená, že na nových modelech Mate nebude k dispozici mnoho důvěryhodných služeb a aplikací.

Modely Huawei Mate 30 nebudou v Evropě uvedeny

Na konci srpna 2019 Google již oznámil, že nemá potřebné licence k tomu, aby mohl dalším chytrým telefonům Huawei poskytovat aplikace Google. Poté jménem Huawei Wang Chenglu během rozhovoru s australským zpravodajským serverem Android Ausdroid oznámil, že Mate 30 bude skutečně spuštěn bez aplikací Google. Služby včetně obchodu Play, Gmail a Mapy Google proto nebudou dostupné. To bude mít pro uživatele velké důsledky.

Mnoho služeb Google je v Číně již zakázáno, takže je nyní k dispozici dostatek alternativ. V Číně se proto očekává relativně málo problémů. V Evropě jsou však věci jiné, Evropané masivně využívají služby Google. Jen málo zákazníků si bude moci koupit smartphone za přibližně 1 000 eur, a nakonec by ho musel používat bez Google aplikací, protože nebudou předinstalované.

Tato zpráva byla ohlášena méně než měsíc před oficiálním představením. Společnost Huawei již samozřejmě provedla nezbytné přípravy na zahájení akce v Mnichově 19. září 2019. Poté budou vyhlášeny nové špičkové modely.

Server LetsGoDigital se od zasvěcence Huawei dozvěděl, že Huawei Mate 30 nebude k dispozici ve „střední Evropě“. To platí pro celou řadu Mate 30, včetně modelů Lite a Pro. Huawei si uvědomuje, že zavedení drahého chytrého smartphonu bez aplikací Google v Evropě je prakticky zbytečné.

Stále existuje malá šance, že nové modely Mate budou v některých evropských zemích uvedeny na trh. Záleží to na jednotlivém přístupu různých zemích, a jejich obchodních odděleních.

Autor: Lukáš

Zdroj: LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.