Řada Huawei Mate 30 se bude prvně prodávat v Číně

Generální ředitel divize spotřebitelských obchodů Huawei Richard Yu řekl médiím na okraji IFA 2019, že Huawei představí sérii Mate 30 v Mnichově pro globální trh ale nejprve bude uveden na čínském trhu.

Huawei Mate 30 Pro

Yu řekl, že budeme čekat na trh EU, a pokud se americká politika nezmění v chování k Huawei, společnost použije projekt Android Open Source Project (AOSP) a umožní spotřebitelům nainstalovat aplikace Google samostatně podle nového řešení.

„Huawei zkoumá řešení, které spotřebitelům umožňuje instalovat aplikace podle vlastního výběru,“ řekl Yu.

Mluvčí Google minulý měsíc řekl, že Mate 30 nelze prodávat s licencovanými aplikacemi a službami Google kvůli zákazu prodeje společnosti Huawei v USA. Dočasný odklad, který vláda USA oznámila minulý týden, se nevztahuje na nové produkty, jako je Mate 30.

Za těchto okolností může Huawei používat pouze systém Android s otevřeným zdrojovým kódem, ale nemůže používat mobilní služby Google, jako jsou Google Play, Google map, Gmail a další.

Při nedostatku těchto služeb nemusí společnost Huawei po oficiálním odhalení uvést na trh nadcházející Mate 30 na zámořském trhu.

Kromě globálního trhu může společnost i nadále uvádět své chytré telefony Mate 30 na domácí půdě a budovat své původní prodejní výkony, kde nepotřebuje podporu společnosti Google, uvedly zdroje.

Podle Huawei bude série Mate 30 oficiálně představena 19. září v německém Mnichově.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.