Řada Huawei P40 se bude dodávat s HarmonyOS, pokud nebude dovoleno používat mobilní služby Google

Během setkání na okraji tiskové konference IFA 2019 Yu Chengdong / Richard Yu sdělil médiím, že Huawei uvede svůj systém HarmonyOS do smartphonu během začátku příštího roku, pokud nebude povoleno používat mobilní služby Gooogle (GMS).

„Huawei má dobré partnerství a spolupráci se společností Google. Ale vláda USA nás zařadila do Seznamu entit, který nám zakazuje používat Google Mobile Services pro budoucí chytré telefony, a pokud se to nezmění, přijdeme s vlastním OS a naším ekosystémem s HarmonyOS Mobile Services, “řekl Yu.

Yu znova řekl: „Naše zařízení HarmonyOS je připraveno k použití v chytrých telefonech“, což je v rozporu s prohlášeními jiných vedoucích pracovníků, kteří uvedli, že nemají alternativní operační systém kromě systému Android.

„Naše zařízení HarmonyOS je připraveno k používání chytrých telefonů, ale rozhodli jsme se jej nepoužívat a stále čekáme na vládu USA, aby nás nechala používat Android, a pokud nám nadále neumožní používat Google Mobile Services, použijeme naše HarmonyOS. Yu dodal.

Generální ředitel také řekl, že případně prvním chytrým telefonem, který bude používat HarmonyOS, bude řada Huawei P40 naplánovaná na březen 2020.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.