Ren Zhengfei chce, aby se Kanada stala výzkumným centrem i když zadržela jeho dceru

Ren Zhengfei

Zakladatel a generální ředitel Huawei řekl, že chce, aby se Kanada stala globálním centrem pro teoretický výzkum navzdory zadržení jeho dcery v zemi.

Ren Zhengfei uvedl, že Huawei plánuje další investice v Kanadě, včetně nákupu nové půdy pro výzkumná centra, a zůstane to beze změny v rozhovoru pro The Globe and Mail.

„V příštích několika desetiletích,“ řekl pan Ren, „myslím, že největší revoluce pro lidstvo bude pocházet z umělé inteligence a biovědy.“

Přesto s Kanadou nebyl spokojený a řekl, že inteligentní země by měla odmítnout žádost USA o vydání Meng a vyzvala oddělení spravedlnosti země, aby ji osvobodilo.

Meng Wanzhou

Dcera Meng Wanzhou zakladatele a generálního ředitele společnosti Huawei Ren Zhengfei byla v prosinci loňského roku zatčena na letišti ve Vancouveru na základě amerického zatykače na obvinění z bankovních podvodů a porušení sankcí vůči Íránu.

V současné době čelí soudním procesům v souvislosti s jejím vydáváním do USA, protože první slyšení začne až 20. ledna 2020 v kanadském Vancouveru.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.