Ren Zhengfei říká, náš operační systém potřebuje rozsáhlý aplikační ekosystém

Myslím, že se všichni dohodneme na tom, že jeden z největších problémů, který Huawei má se svým operačním systémem, který pojmenoval jako Hongmeng. Bude problém vybudovat silný a nezávislý   ekosystém různých aplikací. A podobné obavy vyjádřil i zakladatele a generálního ředitele společnosti Ren Zhengfei.

Ren řekl v rozhovoru zveřejněném ve francouzském časopise Le Point ve srovnání s Apple a Google, stále chybí dobrý aplikační ekosystém. To může trvat několik let, než bude na vysoké úrovni vytvořen pomocí vývojářů.

Hongmeng OS

„Prozatím nemáme v úmyslu nahradit systém Android, ale co když systém Google již nebude pro Huawei dostupný? Budujeme pro náš operační systém ekosystém? Je ještě potřeba se rozhodnout na 100%, “řekl Ren.

Kromě toho řekl, že Hongmeng OS je velmi pravděpodobně rychlejší než Android a Mac OS. A to nejen pro chytré telefony, ale také pro práci s různými zařízeními.

Minulý týden, na okraji summitu G20 v Japonsku, americký prezident Donald Trump oznámil uvolnění omezení obchodu na Huawei, což americkým firmám, včetně Googlu, umožnilo obnovit své služby pro Huawei, ale závěrečné ověření musí ještě provést ministerstvo obchodu. Které ovšem zatím nemá potřebné informace.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.