Řešení pro Huawei Mate 30 Pro jak nainstalovat Google Apps údajně stále funguje

Společnost Huawei minulý měsíc v Číně spustila vlajkovou loď chytrých telefonů řady Mate 30 nové generace v Číně, díky čemuž je první sadou zařízení od čínského gigantu, která přichází bez podpory aplikací a služeb Google kvůli zákazu společnosti ze Spojených států.

K dispozici však bylo řešení, které uživatelům umožnilo instalovat aplikace a služby Google do telefonů řady Mate 30. Zpráva zveřejněná minulý týden však vyvolala obavy týkající se bezpečnostních problémů pomocí řešení a brzy poté byla aplikace LZ Play, která byla řešením pro instalaci služeb Google, vypnuta.

Mate 30 Pro

Nyní, v posledním vývoji, se uvádí, že Google Mobile Services na Huawei Mate 30 Pro lze stále snadno a úspěšně nainstalovat. Tvrdí, že všechny aplikace se nainstalovaly a fungovaly okamžitě a nadále fungovaly bez problémů.

Zpráva se také zabývala tím, že služba Google Pay nefunguje. Tvrdil, že se problém týká EMUI, vlastního uživatelského rozhraní společnosti Huawei. Dodává, že konflikty ve službě Google Pay byly hlášeny také na jiných zařízeních Huawei, včetně telefonů, které provozují úplné služby Google Mobile.

Nakonec se ho podaří obejít?

Zpráva však nezmínila, že je to stejné řešení, které bylo ukončeno. Pokud ano, nezmínil se, jak získali přístup k LZPlay vzhledem k tomu, že web LZPlay.net je stále nefunkční.

Až dosud byly smartphony řady Huawei Mate 30 omezeny pouze na Čínu, a proto neexistoval žádný problém ohledně absence služeb Google Play na zařízeních. Společnost však nezačala s uvedením zařízení na jiné trhy, počínaje Malajsií a postupně přidává další. Přístup ke službám Google mimo Čínu je zásadní a většina uživatelů Androidů se při různých každodenních úkolech spoléhá na své aplikace a služby.

Bez podpory společnosti Google tlačí Huawei vývojáře, aby pracovali pro jejich vlastní obchod s aplikacemi, který se nazývá Galerie aplikací Huawei. Společnost je také připravena načerpat více než 1 miliardu dolarů na zřízení svého obchodu s aplikacemi. Uvidíme, jestli se tento nový experiment od Huawei stane úspěšným, protože mnoho společností se pokusilo vytvořit vlastní ekosystém aplikací a selhalo.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.