Richard Yu: Huawei nevstoupí na trh domácích spotřebičů

CEO společnosti HuaweiRichard Yu dnes na zahajovací konferenci MatePad Pro řekl, že společnost nemá zájem vstoupit do oblasti chytrých domácích spotřebičů. Podle něj se chce společnost zaměřit především na mobilní telefony, chytré zvukové produkty, počítačové produkty a tablety, jakož i další chytré spotřební výrobky, jako jsou chytré oblečení, chytré náramky a chytré hodinky.

Není to poprvé, kdy jsme viděli Richarda Yu, jak se o domácí spotřebiče vůbec nezajímá. Během čínského veletrhu domácích spotřebičů a spotřební elektroniky v Šanghaji dne 14. března se společnost prostřednictvím svých inteligentních televizorů hluboce ponořila na trh inteligentních domácích výrobků a více se zaměřila na rozvoj umělé inteligence.

Richar Yu

Během tohoto veletrhu Richard Yu tvrdil, že společnost „je sobecká při tvorbě internetu věcí. Naším cílem je zlepšit propojenost uživatelů inteligentních terminálů. Proto jsou mobilní telefony Huawei IoT a Huawei ostatní zařízení zcela neoddělitelné. V budoucnu bude váš domácí hardware ovládán mobilními telefony Huawei. “

To je v ostrém kontrastu s jejich konkurenty, zejména Xiaomi, kteří investovali velké finanční prostředky do všech druhů domácích spotřebičů, které se připojují k jejich infrastruktuře Mi Home. Podle Richarda Yu nebude společnost nikdy vyrábět inteligentní hardware pro domácí spotřebiče a zákazníkům poskytne bezproblémové zkušenosti s již existujícími produkty.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.