Rozhodnutí FCC o zákazu Huawei a vládních dotací je „nezákonné“

Americká federální komise pro komunikaci (FCC) se rozhodla označit Huawei a ZTE jako rizika národní bezpečnosti. A chce donutit lokální operátory, aby nahradili jejich technologie v mobilních sítích. Federální komise na tuto akci vyčlenila podporu ve výši 8,5 miliard dolarů na nákup nového vybavení.

Podle agentury Reuters americké telekomunikační regulační orgány také hlasovaly, kde navrhly, aby tito poskytovatelé mobilních služeb odstranili a nahradili zařízení vyrobené Huawei a ZTE ze stávajících sítí.

USA vs Huawei


Poslední rozhodnutí FCC zcela odráží vůli americké vlády zakázat Huawei poskytování služeb svým zákazníkům v USA.

Na základě tomuto rozhodnutí budou mít Huawei a ZTE 30 dní na to, aby se proti tomuto výroku vyjádřily, a konečný verdikt, který donutí odstranění zařízení, se neočekává dříve než příští rok.

Huawei označil rozhodnutí za „nezákonné“ a požádal FCC „, aby přehodnotilo svoje hluboce chybné rozhodnutí“. Argumentoval tím, že rozhodnutí FCC bylo „založeno na něčem jiném než na iracionálních spekulacích a narážkách“.

Huawei


Předseda FCC Ajit Pai, poprvé toto řešení navrhnul již v březnu 2018, aby se zakázalo budování sítí společnostem, které představovaly riziko národní bezpečnosti, ale nezmínil žádné konkrétní. Nejvyšší představitelé FCC se pravděpodobně domnívají, že čínská vláda a armáda spolupracují s takovými společnostmi.

Po Paiově návrhu bude nahrazeno asi tucet venkovských amerických telekomunikačních operátorů, kteří se spoléhají na technologie Huawei a ZTE, a zahájí se nová diskuse se společnostmi Ericsson a Nokia o telekomunikačních zařízeních. Bohužel i přesto, že jim účtují výrazně vyšší částku ve srovnání s čínskými technologickými giganty.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.