Rychlost 6G bude 100krát rychlejší než 5G

Zakladatel Huawei Ren Zhengfei nedávno potvrdil, že jeho společnost zahájila výzkum a vývoj 6G sítě a nedávno generální ředitel společnosti Consumer Business Richard Yu také řekl několik věcí o této budoucí síťové technologii.Yu v rozhovoru pro čínské CCTV řekl, že Huawei zahájil výzkum a vývoj na 6G a očekává se, že bude trvat přibližně až 10 let, než se připraví na komerční fázi.

Podle Yu, 6G bude znamenat kompletní cestu komunikace ve vzduchu, vesmíru, zemi a moři. Pásmo vln 5G bude rozšířeno na pásmo terahertzových vln a očekává se, že rychlost přenosu dat dosáhne až 100krát rychlejší než 5G.

Yu dále uvedl, že síť 6G bude používána pro široce používané služby orientované na uživatele, internet věcí (IoT), průmyslové použití, autonomní řízení, inteligentní továrna a další oblasti, řekl Yu.

Podobně jako u 5G musí být příští síťová technologie uvedena pod průmyslovými standardy a proces vytváření těchto standardů trvá roky se spoustou diskusí.

Vzhledem k tomu, že 5G je stále v rané fázi komercializace a přesto rozšiřuje přítomnost po celém světě, Huawei se snaží co nejvíce uzavřít smlouvy na 5G. Od června 2019 získala Huawei více než 50 komerčních 5G smluv na budování sítí po celém světě.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.