Samsung pravděpodobně ukradl prodeje ve 3Q od Huawei

Jak se již dalo očekávat, tak vzhledem k výzvě USA se očekává, že globální trh Huawei ztratí část svého podnikání ve prospěch soupeřů, tedy se očekává, že si Samsung polepší v prodejích na úkor Huawei za třetí čtvrtletí roku 2019.

Analytici uvedli, že společnost Samsung těží z amerických sankcí vůči Huawei, které účinně brání americkým firmám v zásobování čínského rivala, uvádí agentura Reuters.

Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold


Nejnovější vlajková loď společnosti Huawei – řada Mate 30 se začala dodávat do Evropy již tento měsíc, ale zákaz obchodu uvalený v USA zakazuje společnosti licencovat její nové telefony od společnosti Google a používat mobilní služby včetně obchodu Play a aplikací jako Gmail, Youtube, Mapy a více.

Protože Huawei nemůže používat Google Mobile Services, společnost se rozhodla jít s Huawei Mobile Services včetně vlastní sady aplikací a služeb, které nahradí spoléhání se na Google.

„Společnosti Samsung se pravděpodobně zvedne popularita na evropském trhu se smartphony, dokud bude trvat zákaz Huawei, a mohla by dokonce tato situace přilákat zpět evropské zákazníky, kteří kdysi odešli od Samsungu právě k Huawei,“ řekl Park Sung, analytik Cape Investment & Securities.

Huawei P30 a Samsung S10Na druhou stranu je Huawei jedním z hlavních nákupců paměťových čipů Samsung. Zpomalení prodeje může proto také snížit její nákup od jihokorejské společnosti. Čím se paradoxně sníží finanční příjem společnosti Samsung.

Kromě globálního trhu Huawei stále rychle roste ve své domovské zemi díky svým prodejům, jsou také na historicky nejvyšší úrovni, které pomohou čínskému tech gigantovi pokrýt jeho současné globální zpomalení.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.