Samsung trpí, místo Huawei

Samsung je zřejmě jedním z prvních přímých poražených v dopadu amerických sankcí na Huawei. Vzhledem k tomu, že čínský výrobce mobilních komunikačních zařízení a výrobce smartphonů zakoupil podstatně méně komponent, divize polovodičů společnosti Samsung by měla významně snížit svou obchodní prognózu.

Huawei vs Samsung

Jak uvádí americká tisková agentura Reuters, různí analytici předpokládají, že Samsung nyní musí krvácet kvůli Huawei. V důsledku pátečního zveřejnění svých obchodních údajů bude pravděpodobně jihokorejský elektronický gigant za druhé čtvrtletí roku 2019 snížil své příjmy na polovinu. S přebytkem již existujících čipů, které byli určeny pro Huawei. Teď nemá Samsung co dělat. A velké množství objednávek pro paměťové čipy Samsungu a další komponenty pravděpodobně přijdou na zmar.

Samsung prodává více smartphonů, ale méně čipů

Přestože divize smartphonů společnosti Samsung jednoznačně těží z poklesu poptávky po zařízeních Huawei, společnost podle několika pozorovatelů trhu pravděpodobně trpí i poklesem objednávek na její komponenty. Analytici se domnívají, že Huawei musí přijmout o 40% nižší mezinárodní prodeje smartphonů, a v reakci na to zpomaluje výrobu.

Huawei P30 Pro Swarovski

Protože trh s procesory a flash pamětí je relativně nasycený, neexistuje mnoho dalších zákazníků, kteří si takové produkty kupují v měřítku, které bylo běžné v případě Huawei až do začátku amerického embarga. Společnost Samsung proto musí snížit ceny, aby mohla nadále prodávat své čipy v co největším možném množství, což však má negativní dopad na výdělek z prodeje.

Vzhledem k nedostatku objednávek od Huawei a nasycenému trhu a spojení s výslednými vysokými cenami pro flash paměti Samsung nyní údajně vykázal až 60% snížení provozního zisku, alespoň podle odhadu některých expertů. Do jaké míry může korejský gigant kompenzovat vliv přerušení dodávek do Huawei tím, že prodává větší množství vlastních smartphonů, zůstává zatím nejasný.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.