Sankce USA proti společnosti Huawei ovlivní vývoz jihokorejských čipů do Číny

Zdroj:CNN

Očekává se, že vývoz čipů z Jižní Koreje do Číny se zastaví poté, co byly přijaty nedávné americké sankce vůči společnosti Huawei. To je pravděpodobně způsobeno silnou závislostí Jižní Koreje na sousední zemi, kam dodává většinu svých vyrobených čipů.

Podle zprávy YonhapNewsAgency mohou nedávná nařízení, která se snažila zakázat společnosti Huawei získávat polovodiče vyrobené pomocí americké technologie, softwaru nebo designu, mohou ovlivnit celkový vývoz jihokorejských čipů do Číny. Pro ty, kteří nevědí, nové sankce nyní vyžadují, aby dodavatelé získali speciální licenci na dodávku pro Huawei, kterou uděluje vláda USA.

Tento krok ovlivňuje společnost Samsung Electronics, největšího výrobce paměťových čipů na světě, a SK Hynix tím, že jim nedovolí posílat polovodičové zásilky čínské společnosti. Huawei je jedním z pěti největších zákazníků společnosti Samsung, zatímco SK Hynix údajně závisí na čínském technologickém gigantu u více než 10% jeho celkového prodeje. Tento zákaz má tedy mnohem více působící účinek než pouhý tlak na Huawei.

Průmyslové zdroje blízké této záležitosti uvedly, že jihokorejský vývoz pravděpodobně po nedávných amerických sankcích poklesne, a to kvůli jeho závislosti na Číně. Zprávy naznačují, že Čína představovala 41% veškerého vývozu jihokorejských čipů za prvních sedm měsíců tohoto roku a byla oceněna na 22,49 miliard amerických dolarů. Hongkong byl v tomto ohledu obdobně na druhém místě a byl hodnocen na 11,38 miliardy amerických dolarů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.