Série Huawei Mate 30 a jeho budoucnost s Androidem

Je to pár dní, kdy 19. září společnost Huawei představila nejnovější chytré telefony řady Mate 30 bez mobilních služeb Google (GMS), ale stále běží na systému Android 10 založeném na EMUI 10 pomocí verze Open source.

Stáhněte si tapety Huawei Mate 30 Pro a 30 RS Porsche DesignZa těchto okolností společnost Huawei představila pouze nové chytré telefony a její funkce a přesto oznámila data prodeje na trzích mimo Čínu.

První prodeje série Mate 30 však začnou v Číně 26. září a než tuto záležitost podrobně probereme, pojďme se podívat, proč Huawei nemůže používat GMS.

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do seznamu entit, což přerušuje vazby společnosti s americkými firmami včetně poskytovatele Android Google. Nové obchodní podmínky umožní společnosti Google poskytovat své služby existujícím zařízením Huawei, nikoli však těm, které byly spuštěny po černé listině v USA.

Vzhledem k tomu, že Android je software s otevřeným zdrojovým kódem, může jej Huawei stále používat pro budoucí chytré telefony, ale balíček GMS včetně obchodu Play, Gmail, YouTube, Mapy Google a dalších aplikací je vlastnictvím společnosti Google a vyžaduje licencování.

Jak Huawei uvádí na trh řadu Mate 30 v Číně bez licence GMS?

Protože čínský trh chytrých telefonů má svou vlastní sadu aplikací, která replikuje balíček GMS, načte Huawei tyto aplikace ke spuštění smartphonů v Číně pomocí open source verze a App Gallery ke stažení dalších aplikací. Může tedy v Číně uvádět své telefony bez nutnosti aplikací Google.

Na druhé straně nakupuje licence pro trhy smartphonů mimo Čínu, protože aplikace Google jsou populární mezi uživateli androidů po celém světě.

Analýza trhu ukazuje, že přibližně 60–70% růstu trhu smartphonů Huawei a výdělků pochází pouze z Číny. I přes americkou černou listinu se podíly a tržby společnosti Huawei v zemi každým dnem rostou.

Prodej první série Mate 30 mimo Čínu proto bude udržovat její prodej vyvážený a poskytne společnosti potřebný čas na nalezení řešení pro zahájení série Mate 30 na trzích mimo zemi.


Další možnosti?

Nedávno bylo oznámeno, že čínský technický gigant může odemknout zavaděč řady Mate 30 a umožnit tak uživatelům stahovat aplikace Google. Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei, zajistil v tiskovém briefingu, že společnost pracuje na řešení problému GMS.


Asi si říkáte, proč nepoužívat HarmonyOS?

HarmonyOS je stále v počátečním stadiu distribuce a je omezen na produkty internetu věcí (IoT), včetně inteligentních televizí, hodinek, systémů ve vozidle a inteligentních reproduktorů a později má být rozšířen o další produkty. Také to vyžaduje nějaký čas na rozšíření aplikačního ekosystému.

Ve srovnání s HarmonyOS je Android populární a již má obrovský ekosystém, jehož vybudování komunitou vývojářů trvalo několik let.

Společnost však v této záležitosti nečinně mlčí, protože během spuštění série Mate 30 oznámila společnost Huawei speciální investici ve výši 1 miliardy USD do svého vývojového programu na vývoj aplikace pro mobilní služby Huawei a stejné oznámení bylo učiněno i po spuštění HarmonyOS pro své budoucí cíle.


Co bude dál?

Řada Huawei Mate 30 nabízí nejmodernější hardwarové specifikace, nový design a nejvýkonnější kamerový systém. Proto Huawei zůstává pozitivní a oznámila, že bude prodávat řadu Mate 30 bez sady GMS na různých trzích.

Prozatím existují čtyři věci, které můžeme očekávat s řadou Mate 30 a nadcházejícími chytrými telefony:

    USA umožňují společnosti Huawei obchodovat se společností Google a poté nainstalovat GMS balíček pomocí aktualizace softwaru, podobné to bylo u Honoru 20 Pro.
    Najde jednoduchý a pracovní způsob, jak dostat aplikaci Google na její chytré telefony i bez licence Googlu.
   Bude prodávat smartphony výhradně pomocí HMS a Gallery App.
    Začne používat HarmonyOS, který je v současné době pro chytré telefony naprosto zbytečný.

Co jiného si myslíte, že Huawei udělá dál?

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.