Série Huawei Mate 30: Bez licence pro oficiální Android a aplikace od Googlu

S blížícím se spuštěním nových vlajkových lodí smartphonů řady Mate 30 začíná kolem Huawei přituhovat: Google neschvaluje používání oficiálních aplikací, protože by to porušilo zákaz americké vlády ohledně obchodování. Podle současného stavu by tedy Huawei Mate 30 byl bez oficiální licence pro Android, a tedy bez jinak vždy nainstalovaného Google Apps.

Tisková agentura společnosti Google Reuters uvedla, že kvůli schválení amerického embarga na Huawei neschválila předinstalaci aplikací, jako jsou Gmail, YouTube, Google Maps a především oficiální služby Google Play. Proto Huawei Mate 30 a jeho dražší sesterský model Huawei Mate 30 Pro není původně certifikován společností Google, takže zařízení nemusí být dodáván s aplikacemi.

Nejasné vyhlídky v oficiálních službách Google Apps
Pro hromadnou distribuci v Evropě a mnoha dalších regionech je to však praktický požadavek, protože bez „oficiálního“ systému Android nemají zákazníci skutečně účinný způsob přístupu k různým službám a aplikacím Google. Společnost Huawei může vybavit nové špičkové chytré telefony takzvanou AppGallery, a nabídnout jim tak vlastní App Store, ale jaká bude budoucnost populární Google Apps v takovém případě na zařízení zatím není jasné.

Reuters řekl mluvčím společnosti Google, že Mate 30 nelze prodat s oficiální službou Google Apps, protože internetová společnost dosud nedostala žádné zproštění odpovědnosti za spolupráci s Huawei od vlády USA. Dočasné licence pro americké společnosti, které jsou uděleny ministerstvem obchodu, zatím umožňují pouze údržbu stávajících služeb a produktů, protože jsou určeny hlavně pro menší poskytovatele komunikace v USA, kteří se ve svých systémech stále spoléhají na hardware Huawei.

Mate 30 Pro

Prezentace Mate 30 bude 18-19. Září v Mnichově
Podle zprávy je ve skutečnosti představení série Huawei Mate 30 naplánováno na 18. září 2019 v Mnichově. Dosud není jasné, kvůli americkému embargu, kdy Huawei chce začít prodávat nové mobilní telefony vyšší třídy v západních zemích. Tuto nejistotu podporuje také skutečnost, že společnost Huawei dosud nedistribuovala marketingové materiály svým partnerům mezi provozovateli sítí a online maloobchodníky v západní Evropě a dalších regionech mimo Čínu.

Od mluvčí Huawei bylo na toto téma slyšet pouze to, co sami od sebe dříve dali. Huawei se bude i nadále spoléhat na operační systém Android a jeho ekosystém, pokud to vláda USA povolí. Pokud tomu tak již není, bude pokračovat v práci na vlastním operačním systému a přidruženém softwaru.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.