Série Huawei Mate 30 se začínají rozvíjet na globálním trhu s HMS

Série Huawei Mate 30, která byla představena 19. září, se nyní začala rozšiřovat mimo čínské území do Malajsie, Singapuru, Filipín, evropských zemí. A jedna věc, která byla potvrzena, že tato hlavní sestava telefonů je spuštěna s Huawei Mobile Services (HMS), a ne s Google Mobile Services (GMS).

Mate 30 ProPro informaci, řada Huawei Mate 30 provozuje open-source verzi systému Android 10, ale nepřichází se službami a aplikacemi Google kvůli zákazu obchodu v USA. Protože společnost Huawei nemůže certifikovat své nové chytré telefony od společnosti Google, rozhodla se společnost s HMS pokročit kupředu.

V rámci počátečního úsilí Huawei vsadil na vývojáře třetích stran s cílem rozšířit ekosystém HMS a oznámil investici 1 miliardy USD v rámci programu pro vývojáře nazvaného „Shining Star“, který poskytne podporu vývojářům ochotným se rozvíjet s HMS.

Přestože je zářící hvězdný program od Huawei jistě velkým krokem, přesto mají služby Google sloužit Androidu a jeho ekosystém aplikací je mnohem větší než jakýkoli operační systém na trhu, který byl vyvinut na dlouhé časové ose.

Huawei však nemusí začínat od nuly, protože již provozuje svou sadu mobilních služeb a aplikací, které jsou předinstalovány na jejich chytrých telefonech, včetně Huawei AppGallery, Assistant a prohlížeče.  Základní služby jako HUAWEI Cloud, peněženka a Skytone a obsahové služby jako HUAWEI Video, Music and Reader. Stejně jako služby související s IoT a platformou napříč zařízeními.Jedinou a velkou výzvou pro společnost je tedy růst jejího aplikačního ekosystému pro globální uživatele, který nahradí její současnou závislost na GMS, což může vytvořit určité překážky v prodeji série Mate 30 na globálním trhu.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.