Síť 6G: Čína nyní oficiálně zahájila výzkum a vývoj

Ačkoli zavedení 5G začalo pomalu, mnoho společností a států již přemýšlí o nástupci. Nyní Čína oficiálně potvrdila práci na vývoji nové generace. Vývoj však může trvat mnoho let.

Podle čínského ministerstva vědy a technologie země zřídila dvě kanceláře pro vývoj 6G. Zatímco jedna kancelář se skládá výhradně z vládních agentur, druhá kancelář má 37 odborníků z univerzit, výzkumných ústavů a korporací. Tento úřad má radit politickým činitelům s rozhodováním.

6G

Některé společnosti již pracují na 6G
Kromě čínské vlády již několik dalších společností pracuje na mobilních technologiích 6G. V polovině srpna bylo oznámeno, že Huawei na takových projektech začalo pracovat. V Samsungu inženýři pracují na koncepcích pro budoucnost mobilní komunikace. Uplyne však mnoho let, než budou realizovány.

Oba výrobci elektroniky Sony a Intel oznámili ve spolupráci s japonským provozovatelem sítě NTT vývoj chytrých telefonů 6G, které je třeba nabíjet pouze jednou ročně. Za tímto účelem budou v následujících letech používány účinnější čipové technologie. Spolupráce bude zahájena příští rok.

Společnost 5G byla nedávno uvedena na trh v Číně
31. října 2019 byly v Číně spuštěny první komerční služby 5G. Tři provozovatelé sítí China Mobile, China Unicom a China Telecom nabízejí týdenní tarify 5G. Čína plánuje do konce roku využít 150 000 základnových stanic na rozšíření sítě.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.