Skandál na obzoru? Facebook údajně záměrně vybíjí baterie telefonů jeho uživatelů

Facebook
Smartphone s Facebookem / Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Smartphony jsou nepostradatelnou součástí našich životů. Nyní se na ně spoléháme při plnění většiny našich každodenních úkolů. Jedním z největších problémů, kterým můžeme čelit, je vybití baterie. Naše telefony, které zpočátku vydržely až den a půl, už tak velkou výdrž nemají. Tento jev je způsoben především aplikacemi, které máme nainstalované a používáme je. Věděli jste ale, že je jedna aplikace, kterou běžně používá téměř každý, a ta zcela záměrně vybíjí rychleji baterii, aniž byste si to uvědomovali? Pojďte se se mnou podívat na více podrobností.

George Hayward, bývalý zaměstnanec Facebooku, nedávno učinil skandální obvinění. Tvrdí, že Facebook a Messenger mají schopnost záměrně vybíjet baterie smartphonů svých uživatelů. Tento proces je označovaný v překladu jako „negativní testování“. To umožňuje technologickému gigantovi tajně vybíjet baterii v telefonu uživatele za účelem testování nových funkcí v aplikaci.


Nenechte si ujít:


Bývalý zaměstnanec společnosti Facebook (Meta) odmítl provést testování na úkor něčí baterie. A dokonce nám poskytl i rozhovor, jak to přibližně vypadalo. Pan Hayward uvedl: „Řekl jsem manažerovi: Tohle může někomu ublížit.“ A on na to řekl, že ublížením několika mála lidem pomůžeme větším masám. To se Georgovi nezdálo správné, jelikož se řídí tím, že by se nemělo ubližovat lidem.

Hayward, který byl brzy propuštěn, podal na společnost žalobu u federálního soudu v Manhattanu. Primárním základem žaloby je to, že uživatelé Facebooku nemusí mít nabité své telefony, když to zrovna budou nejvíce potřebovat. Dan Kaiser, právní zástupce, zdůraznil, že vybíjení baterie smartphonu pro uživatele představuje jakési nebezpečí. A poté dodal: „Je to nezákonné a je pobuřující, že někdo může manipulovat s baterií mého telefonu.“

Během jeho zaměstnání ve společnosti Meta poskytla společnost Haywardovi interní školicí dokument s názvem „Jak provádět promyšlené negativní testy“, který obsahoval příklady, jak takové testy provádět. To naznačuje, že americký gigant prováděl podobné testy i v minulosti. Meta však zatím k této záležitosti nevydala prohlášení, ale očekává se, že se brzy nějakého dočkáme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *